Jeśli chcesz być szczupły i zdrowy, dietetycy zalecają codzienne spożywanie zieleni. Zawiera ogromną ilość witamin, które są niezbędne dla organizmu. Prawidłowo dopasowane zioła może znacznie poprawić smak każdego dania, tylko tutaj najważniejsze jest, aby nie przesadzić.

Koniecznie sprawdź alergie na warzywa, których będziesz używać. Nie zaleca się nadużywania takich produktów u osób cierpiących na wrzody, zapalenie żołądka, a także chorób zapalnych wątroby i jelit.

Seler na każdym stole

W starożytnej Grecji seler został zastąpiony laurem, ponieważ z niego powstały wianki, które zostały nagrodzone zwycięzcom. I wiecie, oni postąpili słusznie, ponieważ jest to bardzo przydatne dla ludzkiego ciała. Pozytywne działanie selera:

  • jest niezbędny do utrzymania równowagi wody i soli;
  • usuwa toksyny z organizmu;
  • działa jako środek przeciwbólowy;
  • poprawia układ nerwowy;
  • odświeża oddech;
  • poprawia ukrwienie w ciele;
  • może być użyty jako substytut soli.

Dodaj seler do różnych potraw i przygotuj z niego sok.

Wszystkie twoje ulubione kopry i pietruszki

Dill jest dość popularną zieleniną, która służy do gotowania sałatek, gorących i pierwszych dań, ale jest niezbędna do marynowania ogórków. Poprawia trawienie i pracę jelit, a także normalizuje ciśnienie. Jeśli chodzi o pietruszkę, działa ona na organizm jako środek moczopędny, a także dostarcza witamin i niezbędnych pierwiastków śladowych.

Popularna bazylia

Dzisiaj, w celu przygotowania wielu potraw, używa się tego indyjskiego zioła. Basil jest zielony, biały, różowy, fioletowy. Dodaj trochę trawy na początku i na końcu gotowania, i pamiętaj, że nie musisz przecinać rośliny nożem, ponieważ traci ona swoje przydatne właściwości, lepiej rozerwać ręce. Basil pomaga poprawić trawienie, a także działa uspokajająco na układ nerwowy.

Trawa leśna

Przez długi czas nasi przodkowie gromadzili zioła w lesie i przygotowywali dla nich różne lekarstwa. Ty też możesz odzyskać grzyby i nie zapomnij zakłócić użytecznej zieleni, na przykład:

  • dziki por pomaga obniżyć poziom cholesterolu we krwi;
  • Pokrzywa zawiera ogromną ilość witaminy C;
  • w mleczu zawiera wielu przedstawicieli układu okresowego.

Ulubiony produkt żeglarza Papaya - szpinak

W słynnej kreskówce roślina ta dała marynarzowi ogromną moc, ale wszystko, ponieważ ta roślina zawiera użyteczne substancje niezbędne dla organizmu. Szpinak ma pozytywny wpływ na funkcjonowanie jelit. Dodaj do sałatek i innych potraw.

Aromatyczna Melissa

Aromatyczna trawa zawiera olejki eteryczne , kwasy organiczne i witaminy. Melis można dodawać nie tylko do różnych potraw, ale także do napojów. Pomoże to poprawić pracę jelit i uwolni cię od bólu głowy.

Pachnące zioła

Najważniejszymi przedstawicielami tej grupy są tymianek, kminek, estragon, majeranek. Jeśli, na przykład, po gęstej kolacji, zjedz kilka liści kminku, a następnie zmniejszyć nasilenie żołądka i 8 powodów, by kochać greens1 poprawić trawienie i nie musisz się martwić o dodatkowe centymetry w talii.

Przydatna kolendra

Składa się z witamin B i PP, które pomagają poprawić pracę serca, jelit, a także uspokaja system nerwowy. Dodaj do potraw mięsnych i rybnych, a także sałatek.

Jak widać, wszystkie powyższe zioła pozytywnie wpływają na pracę jelit, a nawet całego organizmu, dzięki temu dodatkowe funty stopią się przed naszymi oczami, a po chwili nie będziesz o nich pamiętać.