Guma do żucia, która stała się tak znana większości konsumentów, wciąż jest kontrowersyjna wokół siebie. Wielu nie wie, co przynosi takie pachnące i smaczne guma do żucia - szkoda lub korzyść. Niektórzy mocno wierzą, że ten produkt nie przedstawia żadnej wartości, co nie jest do końca prawdą. Jednak ocena szkodliwości gum do żucia jest całkiem rozsądna.

W jaki sposób kompozycja i szkodliwość gumy do żucia?

Szkoda gumy do żucia ze względu na fakt, że większość jej składników jest pochodzenia sztucznego. Powinno to obejmować podstawę lateksu produktu - bardzo "zaciągnięcie", identyczne z naturalnymi barwnikami, smakami i wzmacniaczami smaku. Chociaż są uważane za bezpieczne dla zdrowia i spełniają ustalone standardy żywnościowe, nadal są substancjami syntetycznymi i należy je traktować z ostrożnością.

Często w gumie do żucia zamiast zamiennikach cukru występuje zwykle cukier które mogą wywoływać rozwój próchnicy, szczególnie u dzieci. Ponadto, stałe żucie stymuluje zwiększone wydzielanie żołądka w żołądku, a to może powodować wrzód trawienny i zapalenie żołądka. W przeciwieństwie do popularnej reklamy, guma do żucia szkoda lub korzyść z gumy do żucia może nie tylko wzmocnić zęby, ale je rozluźnić, zwłaszcza jeśli problemy z ustami są ukryte, ale już istnieją. Ze względu na dużą ilość śliny w jamie ustnej podczas żucia gumy mogą występować klejenie, dysbakterioza, owrzodzenia w jamie ustnej itd. Problemy.

Czy guma do żucia może być pomocna?

Jednak, zdaniem ekspertów, istnieje niewątpliwa korzyść z gumy do żucia. Usuwa resztki jedzenia, a nawet zarazki z jamy ustnej, masuje dziąsła i poprawia ich ukrwienie. Jeśli przeżujesz to po posiłku, pobudzi to proces trawienny. Dzięki specjalnej gumie do żucia możesz wybielić zęby i poprawić ich wygląd.