Nordic walking to dynamicznie rozwijająca się forma fitness, dostępna dla osób w każdej kategorii wiekowej. Nordic walking odchudzanie pomaga pozbyć się stres , utrzymując sprawność i pozbywając się wielu chorób.

Główne zalety Nordic Walking

Podczas nordic walking z kijem do utraty wagi zaangażowanych jest ponad 90% ludzkich mięśni. W tym przypadku główne obciążenie spada na ramiona i ramiona, zmniejszając napięcie mięśni nóg i ud. Ponadto, właściwe chodzenie ze skandynawskimi sztyftami pomaga w wyćwiczeniu mięśni obręczy barkowej, piersi, tricepsa i mięśni górnego brzucha, usunięcia ogólnego napięcia mięśni, zmniejszenia bólu szyi i ramion, zwiększenia elastyczności kręgów szyjnych i piersiowych oraz poprawienia samopoczucia i zmniejszenia ryzyko depresji.

Wskazania do Nordic Walking

Zanim pomyślisz o tym, jak uprawiać skandynawski chód na odchudzanie, ważne jest, aby pamiętać, że ostatnio ten sport był uważany za gimnastykę dla osób w wieku emerytalnym, aw Europie był używany do rehabilitacji pacjentów po operacji. Chodzenie fińskie pomaga usunąć toksyny z organizmu, obniżyć ciśnienie krwi i poprawić krążenie krwi, zmniejszyć ból w nogach i plecach, normalizować pracę przewodu pokarmowego, zapobiegać osteoporozie i poprawić funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego.

Technika Nordic walking z kijem do odchudzania jest prosta. Musisz wykonywać rytmiczne ruchy, tak jak podczas normalnego chodzenia. Ruch powinien być intensywny i energiczny, ale naturalny. Tempo chodzenia musi być tak dobrane, aby nie powodowało dyskomfortu. A ruchy rąk i nóg muszą być równoczesne.

Przeciwwskazania do Nordic Walking

Nordic walking z laskami nie ma przeciwwskazań, ale mimo to osoby z ciężkimi chorobami układu krążenia i problemami z narządami treningi , zaleca się skonsultować ze specjalistą.

Ponadto, nie jest konieczne obciążanie ciała w wyznaczaniu miejsca na odpoczynek w łóżku, w przypadku zaostrzenia chorób zakaźnych i przewlekłych z bolesnymi objawami. Jak tylko stan zdrowia się poprawi, możesz bezpiecznie wybrać się na skandynawskie spacery.

Nordic Nordic Walking