Coraz częściej ludzie cierpią z powodu złogów soli, ponieważ prowadzi to do poważnych chorób. Ponadto, dietetycy twierdzą, że wpływa nadwaga . Dlatego wielu jest zainteresowanych, w jaki sposób usunąć sól z organizmu w celu utraty wagi. Istnieje wiele różnych sposobów, które pomagają poradzić sobie z tym problemem, na przykład masaż, ziołolecznictwo lub dieta.

Jakie pokarmy usuwają sole z organizmu?

Aby osiągnąć rozpuszczanie i wydalanie soli z organizmu, konieczne jest stosowanie takich produktów:

  1. Liść laurowy . Na jego podstawie konieczne jest przygotowanie wywaru, którego receptura jest bardzo prosta: weź 5 liści na 0,5 l wody i podpal się przez 20 minut. Należy spożywać 3 razy dziennie po prostu łyk, ale nie więcej niż 5 dni.
  2. Kolejnym produktem, który usuwa sól z organizmu, jest gryka i kefir . Potrzebujesz w nocy, aby wymieszać 2 łyżki. łyżki rozdrobnionej kaszy gryczanej od 1 łyżki. kefir. Rano musisz zjeść wynikową owsiankę. Procedurę należy powtórzyć 5 dni.
  3. Pomagamy przynieść sól i schudnąć owoce cytrusowe . W nocy zaleca się pić mieszaninę soku z cytryny i pomarańczy.
  4. Korzeń selera , a raczej jego sok pomaga oczyścić organizm z nadmiaru soli. Aby to zrobić, należy go spożywać 3 razy dziennie, 2 łyżeczki.

Zioła, które usuwają sole z organizmu

W medycynie ludowej istnieją różne przepisy, które pomagają poradzić sobie z tym problemem:

  1. Mocny rosół przygotowany na bazie 10 części kory brzozowej i tej samej ilości kory osiowej, a także 1 część kory dębu, należy spożyć w 1/3 łyżki. 3 razy dziennie.
  2. W równych częściach należy połączyć korzeń łopianu i trawy pszenicznej, a także trójkolorowy fiolet. 2 łyżki. łyżki wynikowego zbioru należy gotować w 1 litrze wody przez 10 minut. Powinien być zużyty do 0,5. 4 razy dziennie po godzinie od posiłku.