Niezbędnym elementem w regulacji metabolizmu lipidów i węglowodanów jest kwas nikotynowy. Jest to stosowanie kwasu nikotynowego, który reguluje metabolizm tłuszczów i węglowodanów, co przyczynia się do szybkiego spalania kalorii. Pod tym względem wielu przedstawicieli płci pięknej stosuje kwas nikotynowy do utraty wagi.

Działanie kwasu nikotynowego

Nikotynamid powstaje z połkniętego pokarmu. Zawiera kwas nikotynowy w żywności bardziej białkowej. Są to mięso, ryby, nerki, wątroba, warzywa, owoce, kasza gryczana. Koenzym jest rodzajem nikotynamidu, który wzmaga proces biochemiczny, który przyspiesza metabolizm. Pod jego wpływem zmniejsza się ilość "złego" cholesterolu, zwiększając "dobro". Dzięki temu organizm jest maksymalnie uwolniony od toksyn i żużli, co sprzyja samoczyszczeniu.

Po wprowadzeniu kwasu nikotynowego do organizmu, małe naczynia krwionośne rozszerzają się, zapewniając lepszy dopływ krwi do narządów wewnętrznych, a także do dróg żółciowych.

Ponadto właściwości kwasu nikotynowego obejmują jego udział w tworzeniu stanu hormonalnego. W tym przypadku kwas ma efekt detoksykacji na ciele i dlatego często jest stosowany po wypiciu alkoholu lub zatruciu.

Kwas nikotynowy, jak udowodniono, naprawdę jest w stanie zmniejszyć wagę. Osiąga się to poprzez przyspieszenie metabolizmu i wyrównanie poziomu cholesterolu. Nawiasem mówiąc, ta konkretna witamina przyczynia się do produkcji hormonu serotoniny w naszym ciele. W związku z tym mamy doskonały nastrój, cieszymy się życiem i mniej apelujemy o "pomoc" do lodówki.

Jak zażywać kwas nikotynowy?

Zakres stosowania kwasu nikotynowego jest dość szeroki. Można go stosować zarówno w zapobieganiu różnego rodzaju chorobom, jak iw celach leczniczych, takich jak hemoroidy, zatrucie alkoholem, miażdżyca, udar niedokrwienny itp.

Metoda stosowania kwasu nikotynowego jest następująca: często rozpoczyna się od małych dawek, a następnie ta dawka zwiększa się co pięć dni o 0,1 g. Przybliżony schemat spożycia kwasu nikotynowego: pięć dni, 0,1 g trzy razy dziennie, następnego dnia, 0. , 2 g trzy razy dziennie, a następnie już 0,3 itd. Maksymalna dzienna dawka kwasu nikotynowego nie powinna przekraczać 6 gramów dziennie. Aby uzyskać lepszą przenośność, weź witaminę po posiłku i nie pij jej gorącymi napojami, zwłaszcza kawą.

Na samym początku leczenia staraj się kontrolować poziom glukozy we krwi i funkcji wątroby, istnieje możliwość wystąpienia działań niepożądanych. Kwas nikotynowy jest źle tolerowany przez pacjentów z powodu częstych uderzeń gorąca, a także zaczerwienienia skóry i zaburzeń przewodu żołądkowo-jelitowego. Jeśli spotkasz się z przedawkowaniem zastosowanie kwasu nikotynowego Witamina może powodować poważne toksyczne działanie na wątrobę, co może prowadzić do piorunującej niewydolności wątroby.

Ponadto nie zaleca się stosowania kwasu nikotynowego w dużych dawkach, ponieważ wypiera on kwas askorbinowy z organizmu. Aby chronić organizm przed ewentualnym brakiem witaminy C, potrzebny jest dodatkowy odbiór.

Akceptacja kwasu nikotynowego jest przeciwwskazana w przypadku wrzodów żołądka i dwunastnicy. Stymulacja ekspansji naczyń krwionośnych i wydzielanie soku żołądkowego najczęściej prowadzi do zapalenia jelita grubego, co powoduje krwawienie.