Wiele kobiet marzy o pięknym i płaskim brzuszku, dlatego ważne jest regularne ćwiczenia, aby zmarnować nagromadzone kalorie i pompę mięśnie . Istnieją specjalne trenerów do domu dla prasy, które pozwalają na to w dowolnym momencie. Istnieją różne urządzenia, z których niektóre są przystępne, ale nie mniej skuteczne.

Popularne domowe trenażery brzucha

  1. Ławka gimnastyczna . Użyj tego symulatora do wykonywania różnych ćwiczeń, w tym do pompowania prasy. Możesz zmienić nachylenie ławki, co pozwala dostosować stopień obciążenia. Zarówno skręcanie, jak i podnoszenie nóg wykonywane są na ławce.
  2. Rolka lub koło . To bardzo proste urządzenie, którym jest koło z dwoma uchwytami. Zasada działania tego symulatora ręcznego dla prasy opiera się na ruchu koła do przodu z powodu nacisku rąk. Osoba jest na kolanach, a kiedy ciało jest praktycznie wyprostowane, konieczne jest użycie prasy, aby zatrzymać ruch walca i przywrócić go.
  3. Teleskopowy drążek poziomy . Sprzęt ten ma szerokie spektrum działania i można na nim dobrze wyćwiczyć mięśnie brzucha. Ćwiczenie jest bardzo proste: złap pasek i unieś prosto lub zgięty w kolanach. Aby zmienić obciążenie, możesz uzupełnić podnoszenie nóg o skręty.
  4. Symulator AV-Rocket . Ten domowy trener do ćwiczeń składa się z obracającego się koła do siedzenia i oparcia z rolek. Łapiąc na nim, możesz pompować górę i niższe naciśnij , a także mięśnie skośne. Sprężyny mają opór, który pozwala na zmianę obciążenia. Specjalne rolki podtrzymują plecy, a także wykonują masaż. Przy zakupie ważne jest, aby sprawdzić, czy sprzęt jest fałszywy.
  5. Dysk zdrowia . Słynny mini-symulator dla prasy, który był szczytem popularności w czasach sowieckich. Projekt jest bardzo prosty: symulator do prasy domowej dwa dyski swobodnie poruszające się nawzajem. Istnieje wiele ćwiczeń, które pozwalają głównie na obciążenie mięśni bocznych. Dziś można znaleźć ulepszone płyty z ekspanderami, które nie tylko obracają się, ale mogą również zginać w różnych płaszczyznach.
  6. Simulator AB Coaster PS500 . Taki symulator jest dostępny w wielu halach sportowych. Aby wykonać ćwiczenie, osoba musi klękać na miękkim stojaku, a rękami chwyta rączki. Wyzwaniem jest pociągnięcie kolan do klatki piersiowej. Możesz wyregulować kąt platformy, co pozwoli Ci rozłożyć ładunek.