Nasze brzuchy zawsze wymagają korekty, ale większość z nas zacznie rozrywać włosy na głowie, wspominając tylko dolną część brzucha - najbardziej znienawidzoną strefę kobiet. Oczywiście, wszyscy wiemy, że tam jest bardziej aktywny niż depozyt tłuszczu jest zdeponowany w dowolnym miejscu. Ale skoro nie jesteśmy w stanie zmienić tego naturalnego procesu, ale większość słabych i słabych woli jest z tym żyć, sugerujemy, abyś zwrócił się do sprawdzonego przykładu - ćwiczeń dla dziewczyn w niższej prasie.

Dlaczego to takie trudne?

Niższa prasa jest katastrofalna nie tylko dla dziewcząt z nadwagą, ale także dla tych, którzy w zasadzie są zadowoleni ze swojej chudości. Problem polega na tym, że w obecności jakiegokolwiek błędu w diecie, tłuszcz natychmiast zdeponowany nie gdzieś, a mianowicie na dolnej części brzucha. Dlatego ćwiczenia na dolnej części prasy powinny być połączone z doskonałą dietą, która składa się z:

 • harmonogram posiłków - jedz śniadanie i nie jedz, patrzy w nocy;
 • minimalizowanie tłustych produktów spożywczych;
 • odmowa półproduktów, konserwantów, substancji rakotwórczych;
 • pokarmy roślinne w połączeniu z dietetycznym mięsem, drobiem, owocami morza;
 • pić dużo wody.
Jak trenować?

Uwierzcie mi, ponieważ codziennie będziecie wykonywać ćwiczenia dla niższej prasy dla kobiet, wasza prasa nie przestanie być problemem. Co więcej, mięśnie muszą mieć czas na odpoczynek i regenerację dla rozwoju, więc naprzemienne treningi z dniami całkowitego odpoczynku dla tej grupy mięśni.

Jeśli twoja prasa jest pokryta grubą warstwą tłuszczu, nie zapomnij o potrzebie "zwiększającego tłuszcz" cardio.

Ćwicz
 1. Pierwsze skuteczne ćwiczenie dla dolnej prasy nazywa się "Garmoshka" - pracujemy z prostym brzuszkiem i nazywamy to prostym rozgrzewaniem mięśni brzucha przed tym, co powinniśmy robić dalej. Siadamy na podłodze, spoczywamy na dłoniach, odrywamy proste nogi od podłogi na 20 - 30 cm, ciało lekko odchyla się do tyłu. Zegnij nogi i pociągnij ciało do kolan podczas wydechu, wyprostuj nogi i przywróć ciało do IP na podstawie inspiracji. Stopy na podłodze nie pomijają, wykonuj 30 razy.
 2. Wykonujemy skomplikowany wariant - utrzymujemy równowagę tylko na pośladkach, dłonie, które odrywamy od podłogi. Zegnij kolana i chwyć je rękoma, wyprostuj nogi, rozłóż ręce na boki. Wykonujemy 25 razy.
 3. Następne ćwiczenie "Kroki na wadze" - kładziemy się na podłodze, przyciskając talię do podłogi, ramiona wzdłuż ciała i oderwamy nogi od podłogi. Skarpetki są rozciągnięte do siebie, nie zginaj kolan. Chodzimy na wadze - 35 powtórzeń.
 4. Skomplikowana wersja - robimy powolne "kroki", naprawiajmy każdy krok na chwilę. Wykonaj 25 razy.
 5. Leżymy na plecach, ręce wzdłuż ciała, nogi zgięte pod odpowiednim kątem. Mocą prasy rzucamy nogami do poziomu powyżej głowy, prostując je i odrywając miednicę od podłogi. Wykonaj 25 razy.
 6. Do następnego ćwiczenia będziesz potrzebował partnera - położysz się na podłodze, a on ustali stopy w twoich uszach. Trzymasz za ręce nogami, legalnie podnosząc osiem nóg. Partner łapie nogi i sprawia, że ​​są "trzęsącymi się" ruchami, aby rozluźnić prasę. Następnie puszczamy, a ty obniżasz je do ośmiu kont. Wykonaj 8 razy - 4 podnosząc i 4 w dół.
 7. Kontynuujemy ćwiczenia z partnerem. SP - to samo, podnieście nogi, odpychają je i nadal powstajecie z oporem. Otrzymuje się krótkie, pulsujące wzrosty nóg. Należy wykonać 40 powtórzeń.
 8. Ostatnie ćwiczenie polega na wychyleniu się na bok. Połóż się twarzą do partnera, rozsuń dłonie, nogi uniesione pionowo. Partner kieruje nogi w prawo, a następnie w lewo, Twoim zadaniem jest kontrolować ruch za pomocą siły prasy, unikając rozluźnienia. Twoim zadaniem jest opuścić nogi na bok, partner po prostu je kieruje. Wykonaj 25 razy.