W dzisiejszych czasach przechyły talii są bardzo kontrowersyjnym ćwiczeniem. Niektórzy radzą, aby uzbroić się w hantle i niestrudzenie wykonywać ćwiczenia, aby schudnąć w talii, inni twierdzą, że z tego powodu talia powinna stać się szersza. Jednak prawda, jak to często bywa, była gdzieś pośrodku.

Jak źle robić zbocza?

Powszechnie uważa się, że zginanie hantlami po bokach jest doskonałym ćwiczeniem w celu usunięcia "boków". Jednak tak nie jest: jeśli wykonujesz inklinacje z hantlami, ryzykujesz poszerzenie talii przez zwiększenie objętości skośnych mięśni. Ze znacznym obciążeniem mogą nie tylko wzmocnić, ale i rozwijać się, dlatego przód twojej postaci będzie przypominał nie pożądaną klepsydrę, ale coś w rodzaju prostokąta.

Technika ćwiczenia jest taka: wstań prosto, w jednej dłoni hantle; bez poruszania miednicą, musisz pochylić się w kierunku obciążenia, a następnie wziąć hantle w drugiej ręce. Pamiętaj, że takie zbocza w bokach na talię nie są potrzebne i nie próbuj ich używać, aby poprawić wygląd brzuszka! To ćwiczenie jest dla mężczyzn i dla kobiety, która chce stać się elegancka, nie ma sensu tego robić.

Jednak różne nachylenia boków i przodu bez obciążenia nie przyczyniają się do budowy mięśni, a zatem mogą być wykorzystywane jako pomoc.

Jak zgiąć talię?

Doskonałe narzędzie do talia - przechylanie z obracaniem (na przykład, jak we wszystkich znanych z lat szkolnych ćwiczeniach "młyn"). Wzmacniają mięśniowy gorset, tak że nawet po obfitym lunchu lub imprezie z bankietem żołądek nie "wypada".

Pochylenie ciała naprzód, naprzemiennie w lewo, a potem w prawą nogę, jest również dobre pod tym względem. Ćwiczenie to powinno być wykonywane w trzech seriach po 15 razy z każdej strony w umiarkowanym tempie.

Przechylanie w pozycji stojącej w celu zmniejszenia talii można zastąpić 15-20 minut dziennie treningu z obręczą - najlepiej obciążoną, która waży około 3 kg. Jednakże, uzyskasz najlepszy efekt, jeśli połączysz te dwie metody i najpierw wykonasz serię ćwiczeń z zginaniem i skręcaniem, a następnie uzupełnisz je o 15-30 minut skrętu obręczy.

Jeśli do tego podejmiemy odmowę słodkiego, tłustego i wysokokalorycznego odżywiania, wtedy talia będzie coraz cieńsza i smuklejsza każdego dnia! Najlepiej, aby 30-minutowy bieg każdego dnia lub 4-5 razy w tygodniu został uwzględniony w Twoim kompleksie - ćwiczenia aerobowe spowodują zwiększenie spalania tłuszczu i sprawią, że Twoja pyszna będzie w jak najkrótszym czasie.