Informacje zwrotne przeprost to ćwiczenie, które służy do ćwiczeń mięśni kręgosłupa. W przeciwieństwie do wersji klasycznej ma to znaczną zaletę: pomimo tego, że te same mięśnie działają podczas treningu, napięcie kręgosłupa znacznie się zmniejsza. Biorąc to pod uwagę, ćwiczenie jest odpowiednie dla osób z problemami z plecami, a także ze słabo rozwiniętymi mięśniami.

Odwrócić przeprost w domu

Ćwiczenie to można wykorzystać przed głównym treningiem, aby przygotować ciało do przyjęcia cięższego obciążenia. Jest kilka opcji wykonywania tego ćwiczenia w domu:

  1. Odwrócić przeprost na symulatorze. Usiądź na ławce tak, aby ręce trzymały platformę zaprojektowaną dla stóp, a twoja głowa opiera się na gnieździe. Nogi powinny być obniżone do podłogi. Napinając mięśnie bioder, pleców i pośladków, unieś nogi tak, aby tworzyły pojedynczą linię z górną częścią ciała. Przytrzymaj przez kilka sekund, jeśli to możliwe, zwiększając napięcie, a następnie powoli obniżaj nogi. Podczas wykonywania sprawdź, czy ciało się nie wygina.
  2. Odwrócić przeprost na fitball. Usiądź na piłce, tak aby biodra były włączone fitball i ręce oprzeć się o przód podłogi. Stopy obniżają się do podłogi, ale upewnij się, że są gładkie. Unieś je tak, aby tworzyły linię prostą z ciałem, przytrzymaj przez kilka sekund i opuść nogi.
  3. Dla dziewczynek istnieje inna opcja dla odwróconego przeprostu, która jest wykonywana na podłodze . Połóż się na brzuchu i połóż ręce wzdłuż ciała. Podnieś głowę i ramiona i połóż dłonie na dolnej części pleców. W tym samym czasie podnieście nogi. W tej pozycji przytrzymaj przez kilka sekund. Możesz także rozciągnąć ramiona do przodu i podnieść je nogami. Aby zwiększyć ładunek między nogami, dokręć kulkę.