Początkowo piłka była używana do rehabilitacji pacjentów z problemami pleców i ostatecznie zaczęła używać fitball do innych celów, w tym do odchudzania. Dzisiaj prawie każde centrum fitness ma zajęcia, które wykorzystują tę piłkę.

Ćwiczenia fitball do odchudzania pomogą:

 1. Aby stworzyć piękną i prawidłową postawę. Podczas zajęć na piłce mięśnie pleców aktywnie pracują, tworząc silny gorset.
 2. Zrób piękną prasę reliefową. Aby utrzymać równowagę przez cały czas trwania sesji, konieczne jest ciągłe napięcie prasy.
 3. Znacznie zwiększyć wytrzymałość i siłę. Podczas ćwiczeń wszystkie grupy mięśniowe pracują, co pozwala poprawić ton całego ciała.
 4. Pozbądź się bólu pleców, a nawet niektórych chorób, a także go zwiększ elastyczność .
 5. Popraw elastyczność całego ciała. Ćwiczenia przy dopasowaniu pomogą uzyskać doskonałe rozciągnięcie, którego nie można uzyskać przy pomocy innych ćwiczeń.
 6. Pozbądź się dodatkowych kilogramów. Podczas ćwiczeń na piłce metabolizm przyspiesza, co pomaga spalać tkanki tłuszczowej.

Jak wybrać fitball do utraty wagi?

Taka aerobowa piłka do ćwiczeń jest dość tania. Wybierając fitball, należy zwracać uwagę na jakość materiału, z którego wykonana jest piłka. Niskiej jakości próbki mają nieprzyjemny zapach gumy, która nawet z czasem nie ulega erozji. Należy zwrócić uwagę na etykietę, na której wskazany jest maksymalny rozmiar kulki, ale nie zaleca się jej nadmiernego napełniania, ponieważ zwiększa się ryzyko jej złamania. Aby znaleźć odpowiednią średnicę dla swojego wzrostu, użyj wartości w tabeli.

Średnica piłki, cm Wysokość, cm
45 <152
55 152-164
65 164-180
75 180-200
85 > 200

Kolejną skuteczną metodą jest usiąść na piłce, twoje kolana powinny być nieco niższe niż miednica.

Utrata masy ciała Fitball

Trening na piłce pomoże ci poprawić kondycję brzucha, pleców, ramion i nóg.

 1. Ćwiczenie nr 1 - przysiady. To ćwiczenie jest zalecane dla każdego, kto ma uczucie bólu pleców, w tym kobiet w ciąży. Weź piłkę i stań tyłem do ściany, dopasowując piłkę do siebie i ściany. Przysiad, aż pomiędzy biodrami i stopą nie będzie miał 90 stopni. Aby kula nie wypadła i nie przeszkadza, należy mocno przycisnąć ją do ściany. Zrób 10 przysiadów.
 2. ćwiczenia na odchudzanie
 3. Ćwiczenie nr 2 - skakanie. Aby wzmocnić nogi i pośladki, musisz wykonać skok na fitball w celu utraty wagi. Skacz w taki sposób, aby nogi nie zsunęły się z podłogi, a pośladki z kulki. Skacz dopóki nie poczujesz zmęczenia w nogach, około 40 skoków.
 4. piłka do fitballa odchudzająca
 5. Ćwiczenie nr 3 - skręcanie. Musisz być ustawiony tak, aby główny nacisk był położony na dłoń, która powinna znajdować się bezpośrednio pod ramionami, a kula znajduje się pod kostkami. Ciało musi być równoległe do podłogi. Twoim zadaniem podczas wydechu jest dociągnięcie kolan do klatki piersiowej i powrót do pierwotnej pozycji. Powtórz 10-15 razy.
 6. fitball skacze dla utraty wagi
 7. Ćwiczenie nr 4 - naciśnij. Postaw się na piłce tak, aby była pod twoimi biodrami i nie jeźdź na niej. Ciało powinno spoczywać na skarpetach i na kuli, a ręce za głową. Podczas wydechu unieś ciało jak najwyżej, wdychając, opuść je. Wykonaj 15 powtórzeń.
 8. ćwiczenia z fitballem do utraty wagi 2
 9. Ćwiczenie nr 5 - bułki. Uklęknij i połóż ręce na kuli. Twoim zadaniem jest nadwyrężenie prasa i pochylając się do przodu, przewróć się na łokciach. Pozostań w tej pozycji przez kilka sekund i wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz 15 razy.
 10. gimnastyka na odchudzanie 3

Te proste ćwiczenia pomogą Ci schudnąć i poprawić kondycję. Ćwicz co najmniej 3 razy w tygodniu, jeśli chcesz, a następnie więcej.