W walce z nadwagą niektóre osoby odchudzające używają nie tylko "znanej broni" - sportu i diety, ale także piją różne suplementy, które przyspieszają ten proces i osiągają lepsze wyniki. Te dodatki obejmują i aspiryna i jak wziąć to dla utraty wagi, zostanie poinformowany w tym artykule.

Aspiryna, jako środek do utraty wagi

Aspiryna, czyli kwas acetylosalicylowy, była akceptowana przez dziesięciolecia jako środek przeciwgorączkowy, przeciwzapalny i znieczulający, ale liczne badania wykazały, że substancja ta pomaga w utracie wagi. Aktywny składnik leku bierze udział w wewnątrzkomórkowym metabolizm . Raz w organizmie dzieli się na kwas salicylowy, który oddziałuje z aktywowaną kinazą białkową, co prowadzi do wzrostu wydatków na energię. Wymaga to dodatkowego źródła zasilania, które staje się komórkami tłuszczowymi.

Dawkowanie aspiryny do utraty wagi

Zależy to od rodzaju wytwarzanego leku i od tego, czy zawiera on dodatkowe dodatki w swoim składzie. Specjalne suplementy diety oparte na efedrynie, kofeinie i aspirynie powinny być przyjmowane zgodnie z zaleceniami. Czysty kwas acetylosalicylowy jest pijany 1-2 tabletki dziennie na pełnym żołądku, popijając dużą ilością płynów. Maksymalna dawka dobowa wynosi 325 mg. Należy pamiętać, że aspiryna ma wiele przeciwwskazań. Jego stosowanie nie jest zalecane dla osób cierpiących na choroby przewodu pokarmowego - wrzód i zapalenie żołądka. To samo dotyczy osób z zaburzeniami czynności nerek, ciężką niewydolnością serca, hemofilią.

Nie można go pić małym dzieciom, kobietom w ciąży i karmiącym. Ponadto istnieje zawsze ryzyko indywidualnej nietolerancji i reakcji alergicznych.