Torby pod oczami, opuchnięte palce, nogi - "krawężniki", które nie pasują do zwykłych butów - wszystko to obrzęk, które są wynikiem nadmiaru płynu w organizmie. Oczywiste jest, że żadna smukła postać w tym przypadku nie wchodzi w rachubę, dlatego chcesz wyglądać młodo i atrakcyjnie. O tym, jak usunąć wodę z organizmu w celu utraty wagi, ten artykuł będzie.

Jak usunąć nadmiar wody z organizmu?

Przede wszystkim należy wykluczyć obecność chorób, które powodują takie konsekwencje - problemy z nerkami lub wadliwe funkcjonowanie serca. Jeśli wszystko jest w porządku dla tej części, to nadmiar płynu w organizmie jest spowodowany niezrównoważonym odżywianiem i spożywaniem dużej ilości soli. O dziwo, ale zainteresowana tym, jak szybko wydobywać wodę z ciała, warto ją więcej wypić. To właśnie brak płynu w diecie zmusza organizm do magazynowania wody do użytku w przyszłości, a więc jej nie ma, konieczne jest zapewnienie jej wystarczającej ilości.

Wyklucz napoje diuretyczne - alkohol , napoje gazowane i kawę, ale można pić herbatę, ale najlepiej zieloną lub krokodyli. Fani "słony" będą musieli zminimalizować ilość takich pokarmów w diecie, ponieważ jedna cząsteczka chlorku sodu wiąże 20 cząsteczek wody i osadza się w warstwie tłuszczowej. Po zakończeniu gotowania potrawy powinny być solone i starać się to robić co najmniej. I nie pij w nocy. Ponadto istnieją produkty, które przyniosą specjalną korzyść tym, którzy chcą wiedzieć, jak szybko usunąć nadmiar wody z organizmu. Chodzi o sok z brzozy, który uwalnia również organizm z toksyn i nadmiaru soli - wystarczy go wypić w szklance trzy razy dziennie.

Jest to również ulubiony arbuz, który dobrze oczyszcza nerki, poprawiając ich pracę. Płatki owsiane i ryż również są w stanie sprostać temu zadaniu. Warto zauważyć, że ryż nie jest bogaty w sód, który utrzymuje wodę, ale potas , który wyświetla sól, jest ich wiele. Wielu profesjonalnych sportowców, chcących "wyschnąć", używa przez kilka dni niesłodowanej owsianki ryżowej. Ogromna korzyść może przynieść świeże owoce i warzywa, a także te, które są bogate w potas - suszone morele, ogórki, kapustę, niebieski itp.

Jak wyprowadzić wodę z organizmu za pomocą środków ludowych?

Skuteczne środki:

  • zaparzyć w termos z dzikiej róży od stawki 1 łyżka. l. na 1 litr wrzącej wody i pić frakcyjnie przez cały okres czuwania;
  • nasiona kopru w objętości 1 łyżki. l. zaparzyć 1 szklankę świeżo przegotowanej wody, a po pół godzinie przefiltrować i użyć ¼ szklanki trzy razy w ciągu całego okresu czuwania;
  • bardzo przydatny kompot, gotowany z suszonych owoców.
jak szybko wydobywać wodę z organizmu