Problem nadużywania alkoholu istniał przez cały czas, dziś pozostaje aktualny. Większość ludzi, którzy mają alkohol uzależnienie nie rozpoznają ich patologicznego uzależnienia i nawet nie próbują wyzdrowieć. Często cytują jako przykład swoich znajomych, którzy żyli w starszych latach, nadużywając alkoholu. Czasami uzależnienie od alkoholu nie wpływa na średnią długość życia, ale zawsze obniża jego jakość.

Co to jest szkodliwy alkohol?

Bardzo często w filmach amerykańskich widać głównych bohaterów, którzy piją przy kolacji, a czasem przy kolacji. Kieliszek wina dziennie jest uznawany za normę nawet dla kobiet, ale problem alkoholizmu w krajach europejskich nie pojawia się tak dotkliwie. Sekret tkwi w sile napojów alkoholowych. Na przykład w USA ludzie wolą wino lub piwo, a także whisky, ale przez długi czas zdecydowaliśmy się wypić wódkę - jeden z najsilniejszych napojów alkoholowych. Dlatego jeśli chcesz wiedzieć, który alkohol jest bardziej szkodliwy, odpowiedź jest prosta - ta, w której twierdza jest najwyższa.

  1. Napoje alkoholowe należą do najczęściej kupowanych artykułów, więc chęć zarobku powoduje, że niektórzy pozbawieni skrupułów producenci poświęcają jakość produktu. Zawsze istnieje ryzyko popadnięcia w oszustwo, nawet kupowanie alkoholu w sklepie. Substytuty alkoholu powodują wielką szkodę dla organizmu, ponieważ zawierają wysoce toksyczne substancje.
  2. Regularne spożywanie dużych ilości alkoholu niekorzystnie wpływa na stan błony śluzowej żołądka. Im wyższa zawartość alkoholu w napoju, tym większe są szanse na "zarabianie" nieżytem żołądka lub wrzodem trawiennym.
  3. Pośrednie produkty metabolizmu alkoholu są wysoce toksycznymi substancjami, wątroba próbuje je opóźnić i zneutralizować. Im niższa jakość napoju, tym więcej zawiera toksyny i tym większe obciążenie wątroby. Pod tym względem osoby uzależnione mają bardzo duże szanse na zapalenie wątroby lub marskość wątroby.
  4. W odpowiedzi na spożycie alkoholu zwiększa się praca trzustki. Ostatecznie nie wytrzymuje takiego obciążenia, jego komórki ulegają nekrozie i zastępują niedziałającą tkanką łączną. Tak więc szkodliwość alkoholu polega na zdolności do doprowadzenia do rozwoju zapalenie trzustki i cukrzyca.
  5. Nadmiar alkoholu wyzwala w układzie sercowo-naczyniowym mechanizmy powstawania blaszki miażdżycowej. Dlatego osoby z takim nałogiem są częściej diagnozowane z miażdżycą, chorobą niedokrwienną serca i często umierają na zawał serca i udary mózgu.
  6. Od dawna wiadomo, że alkohol szkodzi zdrowiu kobiet i ich przyszłych dzieci. Toksyczne związki uszkadzają dziedziczne aparaty w jajach, powodując w przyszłości różne mutacje u płodu. Picie alkoholu w czasie ciąży prowadzi Najbardziej nieszkodliwy alkohol na narodziny chorego dziecka z płodowym zespołem alkoholowym. Niemożliwe jest wyeliminowanie takich konsekwencji.

Oczywiście nie są to wszystkie negatywne konsekwencje nadużywania alkoholu. Nie zapominaj, że ta zależność prowadzi do degradacji osobowości danej osoby. Alkoholizm jednego z małżonków jest bardzo częstą przyczyną rozwodów.

Jeśli masz całkowitą pewność, że jesteś w stanie jasno kontrolować ilość wypijanego alkoholu, nie musisz całkowicie go porzucać. Spróbuj wybrać wysokiej jakości napoje w zaufanych sklepach. Według ekspertów najbardziej nieszkodliwym alkoholem jest czerwone wino. Kilka kieliszków tego napoju na tydzień nie spowoduje żadnych szkód, a nawet wysokiej jakości wino w niewielkich ilościach może się przydać.