Wszyscy słyszeli podchwytliwe słowo "metabolizm", a kobiety aktywnie odchudzające wiedzą, że proces tego metabolizmu musi być szybki, aby przyspieszyć utratę wagi. A co zrobić, jeśli metabolizm jest wolny, jak przyspieszyć metabolizm w organizmie?

Rodzaje metabolizmu

Często problemem nie jest zbyt niski wskaźnik metabolizmu i nieodpowiednia dieta. Dlatego zamiast zastanawiać się, jak przyspieszyć metabolizm, zobaczyć, jak jesz, być może, jeśli przyspieszysz proces metaboliczny, będzie tylko gorzej?

 1. Rodzaj białka . Różni się od tłustych i słonych potraw, często odczuwa uczucie głodu. Tacy ludzie są często spieprzeni lub apatyczni, na zewnątrz są energiczni, ale czują się bardzo zmęczeni. Tacy ludzie potrzebują diety bogatej w białka, oleje i tłuszcze. Ale ilość węglowodanów powinna być niska.
 2. Typ węglowodanów. Ludzie tego typu mają niezbyt wyraźny apetyt, nie mają apetytów na słodycze, złogi tłuszczu są zwykle uformowane w górnej części ciała. Wymagana jest dieta bogata w węglowodany o niskiej zawartości tłuszczu. Musisz użyć lekkich białek.
 3. Typ mieszany. Mają przeciętny apetyt, nie mogą żyć bez słodyczy, często odczuwają niepokój, zmęczenie i niepokój. Dieta jest potrzebna w przybliżeniu z jednakową zawartością białek, tłuszczów i węglowodanów, stosunek ten wyniesie odpowiednio 30:30:40.

Sposoby na przyspieszenie metabolizmu

Myśląc o tym, jak zwiększyć metabolizm, wielu marzy o lekach, aby go poprawić. Łatwiej jest wypić pigułkę, niż zmienić tryb życia. Ale tak się nie dzieje, leki mogą nieco pobudzić metabolizm, ale jedzenie może zrobić to samo, a inne działania są konieczne dla uzyskania większego efektu.

 1. Większość z nas wie, jak przyspieszyć metabolizm, ale czynić to leniwym. Chodzi o aktywność fizyczną. Trening cardio pomaga - bieganie, jazda na rowerze, szybki marsz.
 2. Głęboki (antycellulitowy) masaż, masaż próżniowy. Wszystko jest proste - krew przyspiesza, metabolizm przyspiesza.
 3. Wizyta w łaźniach i saunach kilkakrotnie redukuje przemianę materii - ze względu na wysokie temperatury, naczynia krwionośne rozszerzają się, zwiększa się częstość akcji serca. Dlatego odchudzone panie wychodzą z łaźni.
 4. Większe spożycie płynów. Brak wody w organizmie znacznie spowalnia metabolizm.
 5. Aromaterapia. Zapach olejku jałowcowego łagodzi ból w mięśniach (właśnie to po wysiłku) i rozszerza naczynia krwionośne. A to z kolei przyspiesza metabolizm.
 6. Gorąca kąpiel może również przyspieszyć metabolizm. Ale możesz wziąć to tylko 5-10 minut i tylko ci, którzy nie mają problemów z sercem.
 7. Pamiętaj, że jeden z humorystów radził, aby więcej spać, aby schudnąć - we śnie nie chcesz jeść. Ponadto, podczas głębokiego snu, metabolizm jest znacznie przyspieszony z powodu odnowy komórek mózgowych i wytwarzania hormonu wzrostu.
 8. Słońce, powietrze i woda są naszymi najlepszymi przyjaciółmi, ponieważ przyspieszają metabolizm. Tylko powietrze potrzebuje świeżości, a woda pod prysznicem kontrastuje.
 9. Zmniejszenie stresu jest dobrze widoczne w twoim metabolizmie.
 10. Dobrym sposobem na przyspieszenie metabolizmu jest seks. Tutaj i bicie serca wzrasta, a tkanki są nasycone tlenem, a metabolizm wzrasta.

Produkty przyspieszające metabolizm

Jak wspomniano powyżej, pokarm może zwiększyć metabolizm. Aby przyspieszyć metabolizm w diecie należy:

 • zielona herbata i kawa;
 • jak przyspieszyć metabolizm
 • marchewki;
 • olej rybny;
 • cytryna;
 • grejpfrut;
 • żywność pochodzenia roślinnego i owoce;
 • kapusta morska;
 • czerwona ostra papryka;
 • imbir.

Należy również zwrócić uwagę na kompleks witaminowo-mineralny z cynkiem i witaminami z grupy B.