Nie każdy, kto chce schudnąć, odważy się kupić dom orbitrek. Po pierwsze, nie jest to tani zakup, a po drugie, zawsze istnieje obawa, że ​​siła woli nie wystarczy, aby wykonywać ćwiczenia na orbicie utraty wagi codziennie lub kilka razy w tygodniu. Jednak dla osób o silnym duchu szybkie rezultaty, które ten symulator pozwala osiągnąć, stają się motywacją.

Czy można schudnąć na orbitrek?

Jeśli uważasz, że eksperci, orbitrek pomaga schudnąć bardziej efektywnie niż inne symulatory. Dziś jest uważany za najbardziej efektywny, ponieważ robi to, podsumowując zalety trzech symulatorów naraz: bieżni, rower treningowy i stepper . Wysokie pokrętła pozwalają równomiernie rozkładać obciążenie na ciało, angażując w pracę i mięśnie górnej części ciała.

Dlatego dla osób, które rozpoczęły zajęcia, nie ma wątpliwości, czy orbitrek pomaga schudnąć, ponieważ z powodu jednolitego obciążenia pierwsze wyniki można wymienić już pod koniec pierwszego tygodnia regularnych zajęć - mięśnie nieco się zacieśnie i staną się stonowane. Ponadto, to obciążenie pozwala spalić 400-600 kalorii na godzinę, co niewątpliwie przyczynia się do utraty wagi.

Zajęcia na orbitrek na odchudzanie

Aby symulator utraty wagi orbitrek pomógł Ci zrzucić wagę, nie wystarczy go kupić. Konieczne jest sporządzenie dokładnego harmonogramu zajęć i ścisłe przestrzeganie go. Zaleca się ćwiczyć co najmniej 3-4 razy w tygodniu przez 30-60 minut (w zależności od poziomu sprawności fizycznej).

Faktem jest, że ciało ma swój własny mechanizm spalania tłuszczu, ale to się zaczyna orbitrek schudnąć po 20-30 minutach intensywnego obciążenia cardio. Jeśli ćwiczysz przez 10-20 minut, zużywasz tylko zapasy glikogenu w ciele. Każda minuta spędzona na symulatorze po tym kamieniu milowym powoduje, że ciało rozkłada tkankę tłuszczową, dzięki czemu jest ona szczuplejsza i bardziej atrakcyjna. Więc trenuj swoją wytrzymałość i nie mniej niż 30 minut na raz.

Najlepsze wyniki osiągniesz, jeśli zrezygnujesz z jedzenia na godzinę przed treningiem i 1,5-2 godziny po nim (możesz używać beztłuszczowych, niskotłuszczowych pokarmów). Jeśli potrzebne wyniki są szybkie, wyłącz z diety proste węglowodany: biały chleb, makaron, pierogi, ciastka, słodycze. Zwykle wystarcza już intensywne schudnięcie (1-1,5 kg na tydzień) bez szkody dla zdrowia. A jeśli podstawą diety jest chude mięso, warzywa i niskotłuszczowe produkty mleczne, tempo utraty wagi może być jeszcze bardziej intensywne.