Wiele osób uważa, że ​​posiadanie symulatora w domu jest drogie, niewygodne, zajmuje dużo miejsca i jest na ogół bezużyteczne. Jeśli jednak poważnie zdecydowałeś się wejść do własnego ciała, o wiele łatwiej jest kupić krok po kroku dla domu, niż co miesiąc przydzielać środki na subskrypcję o wysokiej cenie do klubu fitness. Ponadto, jeśli potrzebujesz czasu, aby odwiedzić siłownię, a także musisz się tam dostać, wtedy stepper jest zawsze tam, i możesz to zrobić, nie zatrzymując się, aby obejrzeć swój ulubiony film!

Domowe siłownie: Stepper

Domowy stepper jest prawdopodobnie najlepszą opcją. Nie zajmuje tyle miejsca, co rower treningowy, nie wytwarza hałasu, jak bieżnia, a także zużywa dużo mięśni. Jego nazwa wywodzi się od angielskiego słowa step, co oznacza krok - to wyjaśnia istotę symulatora: rób to, naśladuj chodzenie po schodach. Same stepowniki występują w różnych postaciach:

  1. Stepper Ten symulator cardio ma dwa pedały, które pozwalają symulować chodzenie po schodach i specjalne poręcze w celu utrzymania równowagi. Przy pomocy poręczy wygodnie jest trzymać ciało lekko pochylone do przodu - tak właśnie powinno być podczas wykonywania ćwiczeń na stepperie.
  2. Mini stepper . Jest to najtańsza i najbardziej kompaktowa wersja symulatora. Składa się tylko z pary pedałów, które pozwalają naśladować chodzenie po schodach, oraz małego ekranu wyświetlającego różne wskaźniki. Zaletami takiego symulatora są niskie koszty - około 70 USD, a także niewielki rozmiar, dzięki któremu stepper pasuje do każdego domu. Ręce można zająć ćwiczeniami z ekspanderem i uzyskać bardziej zintegrowany rozkład obciążenia.
  3. Eliptyczny stepper . Ta opcja nie oznacza imitacji chodzenia po schodach, ale poruszania nogami po eliptycznej ścieżce. Pozwala to osiągnąć największy efekt treningu dla głównych grup mięśni, ponieważ zaangażowane są nogi, uda, pośladki, mięśnie brzucha i mięśnie ramion, ramion, klatki piersiowej, a nawet pleców. Taki profesjonalny stepper pozwala wykonywać ruchy, w których noga jest stale w połowie zgięta, co daje minimalne obciążenie na stawach nóg. Ponadto, symulator ten można ćwiczyć w dwóch kierunkach - tam i z powrotem, dzięki czemu różne mięśnie są zaangażowane w pracę.

Ten symulator należy do cardio, ponieważ stepper doskonale trenuje układ oddechowy i sercowo-naczyniowy, zwiększając wytrzymałość.

Jakie mięśnie działają podczas wykonywania steppera?

Jeśli mówimy o eliptycznym stepperie - ten model, jak wspomniano powyżej, obejmuje wszystkie mięśnie ciała w różnym stopniu, a rozkład obciążenia można zmieniać krokami do przodu lub do tyłu. Wersje klasyczne i miniaturowe stanowią główne obciążenie nóg, ud i pośladków, a także prasy.

Jak ćwiczyć na steppera?

odchudzanie krokowy

Aby osiągnąć jak najszybszy i zauważalny efekt, trening na stepperie powinien odbywać się codziennie lub odbywać się co najmniej 4-5 razy w tygodniu. Jeśli angażujesz się rzadziej, efekt będzie się bardzo powoli zwiększał, co oznacza, że ​​Twoja motywacja zniknie - ponieważ gdy zobaczysz, że praca nie jest na próżno, chcesz spróbować jeszcze więcej!

Jeśli używasz steppera do odchudzania, ćwiczenia powinny trwać co najmniej 30-40 minut. Jednak na początku trudno będzie ci ćwiczyć nawet przez taki czas, więc możesz podzielić czas na dwa podejścia: 15-20 minut rano i tyle samo wieczorem. W takim przypadku utrata wagi za pomocą steppera będzie znacznie szybsza!

Jeśli używasz steppera na pośladki, uda lub podudzie, wystarczy 20-30 minut dziennie, aby uzyskać napięcie mięśni i sprawić, że figura będzie bardziej apetyczna i atrakcyjna.