Wzmacniaj mięśnie, napinaj figurę, odzyskuj ton, poświęcając minimum czasu i wysiłku - który z nas nie marzy o tym? Zdrowy rozsądek podpowiada nam, że to niemożliwe. Ale mistrzowie fitness twierdzą, że istnieje takie uniwersalne ćwiczenie, które zajmuje minimum czasu w ciągu dnia, nie wymaga specjalnych symulatorów, odpowiednich zarówno dla młodych ludzi, jak i dorosłych, a jednocześnie maksymalnie skuteczne w głównych grupach mięśni narażonych codziennie na długie i żmudne obciążenie pracą .

Ćwiczenie na desce odchudzającej

To ćwiczenie jest stałym stojakiem na leżącym podłożu, na prostych ramionach lub na łokciach, w zależności od wymaganego poziomu obciążenia. Miednica jest uniesiona i unieruchomiona, a nogi spoczywają na skarpetkach. Zadanie - aby utrzymać się w tak statycznej pozycji tak długo, jak to możliwe. Możesz zacząć od 10 sekund, a górny limit spoczywa na znaku 2 minuty. Pomimo pozornej prostoty to ćwiczenie wymaga dużo energii. I zrozumiesz to, gdy twoje ciało zacznie drżeć ze stresem nawet po 20 sekundach od rozpoczęcia.

Niektórzy twierdzą, że ćwiczenia deski są odpowiednie do odchudzania bioder, inni twierdzą, że deska jest bardziej do odchudzania brzucha, a trzecia jest doskonałym ćwiczeniem dla pleców. W rzeczywistości każdy ma rację. Ćwiczenie to obejmuje mięśnie obręczy barkowej, pleców, miednicy i nóg, tak aby wpłynęły na wszystkie te grupy. Głównym warunkiem jest prawidłowe wykonanie techniczne. Jak tylko zaczniesz zginać kolana lub zginać w dolnej części pleców, natychmiast zaczniesz się ranić. Dlatego jeśli czujesz, że robi się coraz trudniej, lepiej zatrzymać się i spróbuj ponownie później, niż trwać, a na koniec tylko pogorszyć sytuację.

Ogólnie rzecz biorąc, jak pokazują wyniki, podstawa barowa nadaje się do utraty wagi, wzmocnienia mięśni szkieletu i ogólnego tonu. Jest szczególnie polecany osobom prowadzącym siedzący tryb życia. W przyszłości ćwiczenie może być skomplikowane, wykonując je na boku lub używając fitballa. Jest już ktoś, kogo chcesz. Ale wniosek jest oczywisty - ćwiczenia mają wiele zalet. Zacznij przynajmniej teraz, powtórz jutro, daj tę sprawę mniej niż minutę, a najpierw poczujesz, a potem zauważysz pozytywne zmiany w twoim ciele.

Zestaw ćwiczeń przez 5 minut
stojak tracący na wadze