Wiele kobiet rozpoczynających pracę nad stworzeniem pięknego ciała napotyka problem wyboru technik. Aby stworzyć piękny brzuszek, różne techniki oferują dziesiątki opcji i jak nie zgubić się w takiej różnorodności i wybrać najbardziej skuteczne, najlepsze ćwiczenia dla prasy?

Najlepsze ćwiczenia dla brzucha

Teraz większość ekspertów w dziedzinie fitness doszła do wniosku, że najbardziej efektywne ćwiczenia dla mięśni brzucha są prostymi zwrotami akcji, które kompleksowo ćwiczą mięśnie i pozwalają w krótkim czasie stworzyć piękną linię pras. Musisz wykonać ćwiczenia w 3 seriach 15-20 powtórzeń:

  1. Połóż się na podłodze, nogi razem, zgięte w kolanach, ręce za głową, z powrotem przyciśnięte do podłogi. Oderwij łopatki od podłogi (nie powinieneś całkowicie podnosić pleców), nie za pomocą szarpnięcia, ale za pomocą siły prasy i upewnij się, że twoja pięść zawsze może być umieszczona między podbródkiem a klatką piersiową. Nie obciążaj się i nie ciągnij za szyję.
  2. Ćwiczenia na ławce dla prasy na siłowni są podobne, ale z pełnym uniesieniem: nogi utrzymują ciało w ukośnym stanie, ręce za głową.
  3. Ćwiczenia dla prasy na pasku, w tym kącik z prostymi i zgiętymi nogami, pozwolą na dobre ćwiczenie dolnej prasy. Jako jego substytut możesz wykonywać podobne ruchy stopami, leżąc na plecach.

Takie proste ćwiczenia dla prasy dla kobiet dają bardzo skuteczne wyniki i muszą koniecznie być zawarte w każdym kompleksie na piękny brzuszek.

Ćwiczenia na bocznej prasie

Lista najlepszych ćwiczeń dla prasy nie może obejść się bez ćwiczeń na skosach. Ważne jest, aby przeprowadzać je intensywnie, aby mięśnie nie rosły i nie stawały się szersze.

  1. Połóż się na podłodze, ręce za głową, nogi zgięte w kolanach, kostki prawej nogi leżącej na lewym kolanie. Z tej pozycji, staraj się dotrzeć do prawego kolana lewym łokciem (łokcie powinny być w tej samej płaszczyźnie z głową, a nie rozciągnięte do przodu). Powtórz 15 razy, następnie zmień nogi i rozciągnij prawy łokieć w lewe kolano. Dla tej strony również powtórz 15 razy. Wykonaj 3 zestawy.
  2. Skręt obręczy. Skręcenie obręczy, szczególnie obciążonej, doskonale tonuje skośne brzuszki. Nie zapominaj, że musisz obrócić obręcz w obie strony, inaczej z czasem zauważysz różnicę w rozwoju mięśni bocznych jednej i drugiej strony.

Nie zapominaj, że tak złożone ćwiczenia dla prasy, takie jak skręcanie obręczy, muszą koniecznie zostać włączone do kompleksu na prasie. Możliwości izolacyjne, które trenują tylko jeden typ mięśnia są również bardzo ważne, ale dla harmonijnego rozwoju ciała ważne jest, aby podać i całkowite obciążenie.

Ćwiczenia statyczne dla prasy

Ćwiczenia statyczne to proste ćwiczenia dla prasy, w których najlepsze ćwiczenia dla abdominals nie ma zwykłych powtórzeń. Wszystko, czego potrzebujesz, to wziąć odpowiednią postawę i pozostać w niej tak długo, jak to możliwe. Wystarczy wykonać trzy podstawowe ćwiczenia:

  1. Połóż się na podłodze, ramiona wzdłuż ciała lub za głową, nogi proste. Zwróć uwagę na proste i długie nogi od podłogi do pudełka zapałek. Konieczne jest zachowanie tego przez 40-60 sekund i dalsze zatrudnienie, aby zwiększyć ten czas.
  2. Ćwiczenie "róg": wykonaj to samo, ale unieś nogi tak, aby kąt z podłogą wynosił około 45 stopni.
  3. Trzecie ćwiczenie wykonuje się podobnie, ale uniesione nogi i podłoga tworzą kąt około 60 stopni.

Taki program ćwiczeń na prasie sprawi, że twój brzuch będzie ciężko, a zmiana kąta nachylenia pozwala równomiernie rozłożyć obciążenie na wszystkie części mięśni brzucha.