Power aerobics to zestaw ćwiczeń mających na celu wyłącznie aktywację metabolizmu w ciele, podczas gdy mięśnie są również wzmocnione, a dodatkowe funty są tracone.

Ćwiczenia aerobowe to przede wszystkim kroki bardzo podobne do ruchów tanecznych, które tworzą kombinacje choreograficzne - pakiety. Force step aerobik nie ma żadnych kroków tanecznych, są tylko ćwiczenia siłowe, które są wykonywane przy niewielkim wysiłku, przy dość dużej prędkości. Częściej niż nie, hantle do 10 kg lub specjalne masy aerobowe działają jak siły, kulturystów mogą być również używane.

Aerobik przynosi ogromne korzyści dla organizmu. Tak więc, gdy praktykuje się, kości i układ sercowo-naczyniowy są wzmocnione, możliwość miażdżycy jest zmniejszona, a wydajność wzrasta. Zaletą step aerobiku jest to, że ten rodzaj fitness ma największy wpływ na utratę wagi. Właśnie ten aspekt najbardziej przyciąga dziewczęta.

Przy okazji, dziś większość z płci pięknej nie rezygnuje z ćwiczeń aerobowych i w domu. Przecież dzisiaj w Internecie nie brakuje poprawnego opisu jednego lub drugiego ćwiczenia. Aerobik ma drobne przeciwwskazania - oczywiście wysoka gorączka, zawroty głowy, obecność raka i złamania nastąpiły mniej niż sześć miesięcy temu.

Ćwiczenia aerobowe

Najlepsze odżywianie przed i po treningu to shake proteinowy. Jest sprzedawany w postaci proszku, przeznaczony do odchudzania i wzrostu mięśni. Takie produkty nie zawierają tłuszczu i nie dają dodatkowej wagi, są również bogate w witaminy i zawierają optymalną ilość białka.

Od prostych produktów:

  1. Przed treningiem : przez dwie lub trzy godziny - zwykły posiłek, lepiej dać pierwszeństwo węglowodanom (ryż, gryka) i wiewiórce (ptak, ryba).
  2. Pół godziny przed rozpoczęciem treningu możesz pić jogurt lub zjeść banana.
  3. Podczas treningu : stale uzupełnianie zapasów wody, lepiej pić regularną czystą wodę.
  4. Po treningu ciało jest stale w trybie spalania tłuszczu i kalorii, ale do regeneracji mięśni potrzebne są białka.

Jeśli chcesz schudnąć, w drugiej połowie dnia nie powinieneś jeść węglowodanów i minimalizować spożycie tłuszczów nasyconych.

Power aerobics: ćwiczenia

  1. Nogi są rozłożone na szerokość barków, skarpetki są równoległe do siebie. Ręce z hantlami na poziomie ramion. Zegnij i wyprostuj ramiona, aż poczujesz pieczenie w mięśniach. Po odpoczynku możesz powtórzyć to ćwiczenie ponownie.
  2. Zainstaluj tył sali gimnastycznej pod kątem 45 stopni. Połóż się na jej prawym boku i, kładąc nogi na nodze, oprzyj palce na podłodze. Połóż prawą rękę pod głową. Po lewej stronie weź hantlę i próbuj ją rozciągnąć tak, aby ramię było równoległe do ciała, hantle dotykały uda, a dłoń spoglądała w dół. Podnieś rękę z hantli w górę, zatrzymaj się, powróć do pozycji wyjściowej. Przed każdym powtórzeniem połącz i opuść łopatki bez podnoszenia ramienia.
  3. Weź hantle w dłonie, nogi na szerokość ramion. Bez zmiany pozycji ciała spróbuj obrócić palec prawej stopy pod kątem 45 stopni, zrób krok w bok i uderz. Powtórz to samo z drugą nogą.
  4. Wkręcić lewą kostkę w mankiet pręta kablowego. Wstań po prawej stronie szafy tego symulatora w odległości pół kroku. Przytrzymaj podpór prawą ręką, połóż lewą na pasku. Podnieś lewą nogę lekko i wysiłkiem popchnij ją lekko do przodu i na bok tak, aby ten kąt wynosił 45 stopni. Staraj się nie zginać kolana podpierającej nogi.

W tym filmie możesz zobaczyć alternatywny zestaw ćwiczeń: