Dla większości kobiet żołądek jest najbardziej problematycznym obszarem. Z łatwością przybiera na wadze i traci piękne kontury, brzydko wystające pod ubraniem po kilku dniach niedożywienia. Aby zawsze być w formie, warto znaleźć czas na gimnastykę domową, aby schudnąć w jamie brzusznej. Jest łatwy, niedrogi, czasochłonny i daje doskonałe wyniki.

Codzienna gimnastyka na odchudzanie powinna rozpocząć się od treningu aerobowego. Udowodniono, że ćwiczenia na prasie nie przyczyniają się do rozszczepiania tłuszczu na brzuchu: ćwiczenie jest skierowane na mięśnie, a nie na tkankę tłuszczową. Aby skutecznie walczyć z tym ostatnim, konieczne jest oddanie ciała aerobowo lub cardio-load - biegnij, skacz ze skakanką, idź po schodach. Taki Ćwiczenia na rozgrzewkę musi trwać co najmniej 15 minut.

Skuteczna gimnastyka do odchudzania brzucha, znana od dawna - jest to skręcenie obręczy. Najlepiej kupić ważony model i przekręcić go na 10 minut dziennie. Daje to szybkie i zauważalne wyniki.

Gimnastyka dla utraty wagi w domu może obejmować całość kompleks ćwiczeń :

  • Ćwicz "skręcanie". Leżąc na plecach, przyciskając talia do podłogi, nogi zgięte w kolanach, ramiona za głową, łokcie po bokach. Po natchnieniu oderwij łopatki i głowę od podłogi, podnosząc podbródek. Na wydechu powróć do pierwotnej pozycji. Powtórz 3 podejścia przez 15 razy.
  • Ćwiczenie "odwrotne skręcanie". Podobnie jak poprzedni, leżą na podłodze i przyjmują tę samą pozycję początkową. Podczas wdechu oderwij łopatkę i głowę od podłogi, podnosząc miednicę. Na wydechu powróć do pierwotnej pozycji. Powtórz 3 podejścia przez 15 razy.
  • Leżąc na podłodze, ręce za głową, łokcie po bokach, nogi zgięte w kolanach. Podczas wdechu oderwij osłonkę i powoli podnoś się, aż dotkniesz kolan łokciami. Na wydechu, weź pozycję wyjściową. Powtórz 3 zestawy 15 razy.
  • Leżąc na podłodze, ręce za głową, łokcie po bokach, nogi proste, uniesione prostopadle do ciała. Podczas wdechu oderwij pośladki i rozciągnij nogi w górę. Na wydechu, weź pozycję wyjściową. Powtórz 3 podejścia przez 15 razy. To ćwiczenie treningu siłowego do utraty wagi pomaga wzmocnić niższą prasę.
/

Gimnastyka na odchudzanie brzucha daje wyniki tylko wtedy, gdy wykonujesz ją regularnie - co najmniej 3 razy w tygodniu. Jeśli potrzebujesz pilnych zmian, możesz ćwiczyć codziennie. W połączeniu z odpowiednim odżywianiem takie podejście daje zauważalną utratę wagi w możliwie najkrótszym czasie.