Zajęcia na siłowni dają nam wiele korzyści. Po pierwsze, nie możemy nie wykonywać ćwiczeń, ponieważ za nimi podąża wzrok trenera. Po drugie, zapłaciliśmy pieniądze za zajęcia, a samo leżenie na dywanie jest ich marnowaniem. Po trzecie, wspólność lekcji grupowych ułatwia ćwiczenia. Patrząc na napięte twarze sąsiadów na macie, staje się to jakoś łatwiejsze.

Z drugiej strony nie zawsze mamy możliwość uczęszczania do klubu sportowego. Dotyczy to szczególnie młodych matek, które nie mogą opuścić domu przez dłuższy czas. Jeśli masz dość siły woli i chęci wykonywania ćwiczeń w domu, wybór ćwiczeń nie jest trudny, a sprawność domowa może być równie skuteczna i odpowiedzialna. Aby pomóc Ci we wszelkiego rodzaju sprzęcie sportowym, który w naszych czasach w asortymencie prezentowany jest w sklepach sportowych. Ale w domu najważniejsze wewnętrzna dyscyplina . Konieczne jest ustalenie celu dla siebie - dawanie co dwa dni co najmniej pół godziny na robienie ćwiczeń. W przeciwieństwie do klubu sportowego, w domu możesz prowadzić zajęcia ze swoją ulubioną muzyką lub oglądać kolejną serię. Czy to nie przyjemność!

W domu zajęcia fitness powinny rozpoczynać się od wyboru sprzętu sportowego. Aby pełna sprawność w twoim arsenale domu powinna być różnorodna.

Ćwiczenia na hantle

Hantle są nieodzownym atrybutem domowego fitnessu. Mogą brać udział nie tylko w ćwiczeniach klatki piersiowej i rąk. Dla pierwszych klas wskazane jest dobranie lekkich hantli o wadze do 5 kg. Hantle istnieją w wykonaniu gumowym lub winylowym, a te i inne są wygodne i nie wysuwają się z rąk. Podczas ćwiczeń z hantlami nie rób gwałtownych ruchów, wszystko powinno być gładkie.

Ćwiczenia z hantlami i wzmocnij mięśniowy gorset, popraw ulgę rąk. Jednym z najbardziej popularnych są przysiady z hantlami. Podczas tego ćwiczenia najważniejsze jest, aby plecy były proste, aby zmniejszyć obciążenie kręgosłupa.

Ćwiczenia ręczne - To najprostsza rzecz do zrobienia w połączeniu z hantlami. Podnoszenie hantli może odbywać się zarówno na zgiętych ramionach, jak i na wyciągniętych. Jednak nie próbuj przekraczać siebie i robić więcej, niż pozwalają na to twoje zdolności.

fitness w domu

Podnoszenie miednicy z obciążeniem hantli wzmocni ćwiczenia na pośladki. W końcu wzrasta ciężar i wzrasta obciążenie. Po prostu połóż dłonie z hantlami na biodrach i wygładzaj gładkie wyścigi w miednicy.

ćwiczenia fitness w domu
Ćwiczenia z fitballem

Treningi fitness w domu można również wykonywać za pomocą piłki gimnastycznej. Ten atrybut zdrowego stylu życia stał się bardzo popularny w ubiegłym wieku. Jest również nazywany fitball i jest stosowany w gimnastyce pleców. Na takiej piłce można wykonywać dowolne ćwiczenia: dla prasy, dla bioder i pośladków, dla klatki piersiowej i ramion, dla pleców. Oto kilka opcji, które pomogą Ci stworzyć zestaw ćwiczeń fitness w domu.

Zacznijmy od prasy. Wzmocnienie mięśni brzucha pomoże wznieść się, leżąc na piłce. Balansowanie na fitballu ułatwi korzystanie z prasy, ponieważ piłka popycha się do góry, pomagając przy wzroście.

domowe ćwiczenia fitness

Aby poprawić ulgę w biodrach wystarczy przewrócić się na brzuchu. Aby to zrobić, pchając dłonie na podłogę, wykonaj gładki wzrost nóg w górę, podczas gdy to proste ćwiczenie wzmacnia mięśnie pośladków i tworzy miejsce, w którym powstaje tak znienawidzony cellulitis.

fitness domowy

Ręce i klatkę piersiową można wzmocnić za pomocą następującego ćwiczenia. Po prostu usiądź w pozycji lotosu lub stań na pełnej wysokości, połóż piłkę przed sobą i ściskaj ją obiema rękami. Czy czujesz, jak zaciskają się mięśnie klatki piersiowej? Robiąc wszystko dobrze.

odchudzanie w domu

Obecność fitballu w domu pomoże utrzymać kondycję bez większego wysiłku, a zajęcia z fitball będą odbywać się z przyjemnością. Kupując takiego domowego asystenta, musisz zwracać uwagę na wysokość. Tak więc, jeśli siedzisz na fitball, nogi powinny być ustawione pod kątem prostym do podłogi. Jest to gwarancja prawidłowego rozmiaru piłki.

Fitness w domu

Domowa gimnastyka na odchudzanie to nie tylko ćwiczenia specjalne. W końcu możesz nawet zmienić mieszkanie w fitness. Dlatego zaleca się, aby nie używać mopa, ale także nie powinieneś czołgać się po podłodze na kolanach. Najskuteczniejszym ćwiczeniem fitness w domu jest przesuwanie przysiadu na skarpetkach, podczas masowania tylnej części uda, co jest zapobieganiem cellulitowi.

Ogólnie rzecz biorąc, fitness domowy daje nam kolejną zaletę. W końcu możemy wybrać dokładnie te ćwiczenia, które lubimy, i stworzyć własny kompleks, którego nie możemy zrobić na zajęciach grupowych w klubie sportowym. Pozostaje tylko jedna rzecz - pragnienie i samodyscyplina.