Istnieje wiele różnych symulatorów, a niektóre z nich wyglądają bardzo prosto i wydają się bezużyteczne. Może się to wydawać deską Evminova, ale w rzeczywistości ma wiele zalet i pomaga w rozwiązywaniu różnych problemów związanych z plecami.

Czym jest Evminova proflaktor?

Symulator ortopedyczny został opracowany przez trenera wioślarstwa V.V. Evminov. Zaproponował kilka metod leczenia i profilaktyki różnych problemy z powrotem i są potwierdzone przez badania naukowe. Deska do leczenia kręgosłupa - profilaktor Evminova ma prostą strukturę, jest bezpieczny i odpowiedni zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Zanim kupisz symulator, musisz skontaktować się z ortopedą, aby uzyskać egzamin i uzyskać pozwolenie na ćwiczenie.

Zastosowanie tablicy Evminova

Prosty symulator łączy w sobie zalety, jakie można uzyskać dzięki okapowi i terapii ruchowej. Kompleks ćwiczeń na desce Evminov przywraca stabilność mięśni i więzadeł, ustala kręgi, zwiększa odległość między kręgami, łagodzi bolesne odczucia i tak dalej. Płyta Evminova będzie skuteczna w różnych schorzeniach i problemach z kręgosłupem, do wzmocnienia mięśni i zwiększenia wytrzymałości, a także do ogólnej profilaktyki i regeneracji.

Płyta Evminova dla przepukliny międzykręgowej

Podczas diagnozowania przepukliny międzykręgowej zaleca się minimalizację obciążenia kręgosłupa, aby nie zaostrzyć sytuacji. Przepukliny występują w miejscach, w których krążki nie pozwalają na odpowiednie odżywianie. Deska Evminov dla pleców jest skuteczna i bezpieczna, ponieważ ćwiczenia na niej praktycznie nie obciążają kręgosłupa i rozpoczynają proces przywracania równowagi wodnej dysku. Podczas treningu zaczyna się wytwarzanie płynu zewnątrzkomórkowego, co poprawia procesy metaboliczne w mięśniach i wspomaga samo-leczenie kręgów chrząstki.

Deska Evminova z osteochondrozą

Wielu zna taki problem, jak osteochondroza towarzyszący dyskomfort w tylnej części. Aby poradzić sobie z tym problemem, pomożesz Evminova Board na rozciąganie pleców, które rozładuje i rozciągnie kręgosłup, zmniejszając w ten sposób ciśnienie wewnątrz dysków i ból zniknie. Wynika to z faktu, że ćwiczenia mają niską amplitudę.

доска евминова при остеохондрозе

Evminova Board for scoliosis

Profilaktor został opracowany z uwzględnieniem specyfiki rozwoju kręgosłupa. Ćwiczenia na plecach na planszy Evminov przyczyniają się do rozciągania włókien mięśniowych, co aktywuje proces przywracania tkanki kostnej i mięśniowej, a także naczyń krwionośnych. Większość ćwiczeń wykonywana jest w pozycji leżącej, do góry dnem i poluvise, dzięki czemu następuje maksymalne rozluźnienie mięśni. Regularne ćwiczenia pomagają przywrócić postawę i ukrwienie kręgosłupa.

Disk Offset - płyta Evminov

Dzięki regularnemu szkoleniu w przychodni, możesz zapobiec wystąpieniu tak poważnego problemu, jak przemieszczenie kręgosłupa i pogorszenie ich dopływu krwi. Płyta Evminova do rozciągania kręgosłupa pomaga stopniowo przywracać kręgi na miejsce tylko wtedy, gdy sytuacja nie jest uruchomiona, dlatego ważne jest, aby zasięgnąć porady u lekarza. Ćwiczenia wzmacniają mięśniowy gorset, a to zapobiega repozycjonowaniu kręgów.

Tablica Evminova z płaskością

Znany jest fakt, że płaskie stopy wywołują pojawienie się skoliozy, osteochondrozy, przepukliny i innych problemów, z którymi można sobie poradzić za pomocą prostego symulatora na plecach - tablicy Evminova. Ponadto eksperci opracowali oddzielną strukturę do leczenia i zapobiegania płaskostopiu. Dzięki prostym ćwiczeniom na stopach można przywrócić siłę więzadeł, wzmocnić mięśnie stóp, co jest ważne dla utrzymania łuku w normalnej pozycji.

Deska Evminova - zestaw ćwiczeń dla kręgosłupa

Jeśli masz ból pleców, najpierw musisz iść do lekarza i już za jego pozwoleniem na rozpoczęcie treningu. Na symulatorze ćwiczenia Evminova na grzbiecie wykonywane są z uwzględnieniem pewnych zasad:

 1. Prowadzenie treningu jest konieczne tylko w kontekście normalnego stanu zdrowia. Wykonując ćwiczenia, kieruj się wewnętrznymi odczuciami, aw przypadku bólu powinieneś zmniejszyć obciążenie lub przerwać trening.
 2. Wykonuj wszystkie ruchy płynnie i bez szarpnięć. Należy to wziąć pod uwagę przy zakładaniu i podnoszeniu z pocisku.
 3. Podczas wykonywania podciągania ciała konieczne jest używanie obu rąk i nóg na początkowym etapie.
 4. Płyta Evminova powoduje, że ciało jest w napiętym stanie, dlatego po każdym ćwiczeniu dłonie powinny być rozluźnione przez 5-10 sekund, aby uwolnić napięcie od pleców i całego ciała.
 5. Ramiona powinny być na tym samym poziomie, bez zniekształceń. Aby tego uniknąć, ważne jest prawidłowe uchwycenie szczotek poprzecznych.
доска евминова комплекс упражнений для позвоночника

Ćwiczenia siłowe na tablicy Evminova

Na podstawowym etapie należy wykonać proste ruchy rozciągające, a dopiero potem można przejść do treningu siłowego, aby wypracować układ mięśniowy. Na planszy Evminova ćwiczenia są wykonywane w wolnym tempie. Z różnymi problemami z kręgosłupem pomaga taki kompleks:

 1. Połóż się na plecach i trzymaj poprzeczkę z wyciągniętymi rękami. Zegnij stopy w obu kierunkach.
 2. W tej samej pozycji pociągnij skarpetki do siebie, jednocześnie podnosząc głowę (patrząc w przód), a następnie opuść ją i przyciągnij skarpetki do przodu.
 3. Powoli naprzemiennie ugnij kolana, najpierw w lewo iw prawo, a następnie obie nogi. W tym samym czasie stopy powinny przesuwać się wzdłuż deski Evminova.
 4. Zegnij nogę przy kolanie, a następnie przechyl ją na bok, podczas gdy druga noga nie powinna oderwać się od deski. Podążaj po obu stronach. Po zgięciu obie nogi i wykonać rozcieńczenia kolan na boki. Znowu stopy ślizgają się po planszy.
 5. Przejdź na boki, najpierw każdą nogą, a następnie obie jednocześnie.
 6. Poniższe ćwiczenie polega na podnoszeniu nóg do uformowania pod kątem prostym z ciałem. Wykonuj naprzemiennie z każdym, a następnie obiema stopami.
 7. Obie nogi uginają się pod kolanami i przechylają je w jedną lub w drugą stronę, tak jak przy skręcaniu w dolnej części pleców. Ważne jest, aby górna część ciała była zamocowana.
 8. Trzymaj nogi zgięte w kolanach i podnieś miednicę do góry, tak aby ciało od kolan do ramion tworzyło linię prostą. Wyprostuj nogi po każdym powtórzeniu.
 9. Kolejne ćwiczenie jest skręceniem, które wielu wykonuje, aby opracować prasę. Zegnij kolana, a następnie pociągnij je do głowy, która również musi zostać oderwana od planszy.
 10. Wykonaj ćwiczenie "nożyczkami", koniecznie pociągając skarpetę, a następnie "rower", wykonując najpierw obrót w jednym kierunku, a następnie w innym kierunku.
 11. Do następnego ćwiczenia na desce Evminova, musisz przewrócić się na brzuchu. Zegnij lewą nogę przy kolanie i jednocześnie odwróć głowę, utrzymując ją na wadze. Wykonuj po obu stronach, a następnie zginaj dwie nogi i unieś głowę i ramiona, zachowując się w dolnej części pleców.
 12. Trzymaj obie nogi na wadze i podążaj za nimi razem i rozcieńcz.
 13. W tym samym czasie podnieś lewą nogę i drugą rękę. Zrób po obu stronach.
 14. Do następnego ćwiczenia musisz przewrócić się tak, aby nogi były przymocowane, a ramiona są wolne. Leżąc na brzuchu, połóż ręce w zamku za plecami i trzymaj je blisko talii. Podnieś górną część ciała, wykonując ugięcie. Następnie wykonaj to samo ćwiczenie, ale rozłóż ręce na boki, a następnie trzymaj je blisko głowy.
 15. Następnym ćwiczeniem jest "kobra": powoli przyciągnij ręce do klatki piersiowej, trzymając dłonie z deski, opadając w dolnej części pleców.

Tablica Evminova - maszyna do ćwiczeń szyjki macicy

W zestawie z symulatorem znajduje się pętla Glissona, która pomaga odciążyć kręgosłup szyjny. Konstrukcja została zaprojektowana w taki sposób, aby paski spinały głowę po obu stronach i podbródku, a w górnej części głowy były przymocowane do punktu podparcia. Klasy na planszy Evminova dla regionu szyjnego są zbudowane na umiarkowanym rozciągnięciu, dzięki czemu mięśnie międzykręgowe i więzadła rozluźniają się, a kręgi zaczynają się rozchodzić między sobą.

Deska Evminov z pętlą Glissona pomaga przywrócić elastyczność i ruchliwość szyi. Ogromna liczba osób cierpi z powodu bólu szyi i wszystkich wad - pracy przy komputerze, korzystania z telefonu i tak dalej. Regularne ćwiczenia pomogą poradzić sobie z tym dyskomfortem. Wszystko to spowodowane jest wzmocnieniem mięśni, pozbyciem się spazmów i normalizacją przepływu krwi. Na pierwszych etapach treningu mogą pojawić się zawroty głowy, co jest sygnałem do zatrzymania.

Tablica Evminova - jak rozpoznać oryginał?

Ten profilor jest wykonany z listew ośmiu gatunków drewna, wykorzystujących technologię naukową. Z tego powodu oryginalna deska Evminova ma miękką amortyzację i wystarczające ugięcie, co jest ważne dla bezpieczeństwa i skuteczny trening . Podstawowy pakiet powinien zawierać nie tylko plan Evminova, ale także pętlę Glissona, paszport, instrukcje, zapięcia, książkę z podstawowymi ćwiczeniami i jednoroczną gwarancję.