Wielokrotnie życie i doświadczenie odchudzania dowodzi, że naprawdę można schudnąć tylko poprzez połączenie sportu i właściwe odżywianie . Nie budujcie złudzeń w stosunku do tabletów, proszków, herbaty, napojów i innych ruchów marketingowych. Jeśli poważnie myślisz o utracie wagi, nikt nie pomoże ci poza tobą. Tak więc bierzemy sprawy w swoje ręce i szukamy najbardziej atrakcyjnych i skutecznych ćwiczeń na odchudzanie.

Wariacje

Ponieważ zamierzasz schudnąć, to na pewno masz na obszarach ciała, z których nie jesteś zadowolony. Jeśli masz wybrzuszenie żołądka, a co do zasady nie ma problemów z nadwagą, potrzebujesz tylko skutecznych ćwiczeń kobiecych dla brzucha. Powinieneś postępować zupełnie inaczej, jeśli na brzuchu jest nadmiar tłuszczu, a całe ciało cierpi z powodu nadwagi. Pamiętaj: zanim zaczniesz cokolwiek pompować, musisz pozbyć się lwią część tłuszczu, która pokrywa twoje mięśnie. W przeciwnym razie nikt nie zobaczy twoich mięśni.

Obciążenia kardio są idealne do spalania tłuszczu - bieganie, jazda na rowerze, pływanie , aerobik.

Piękne, smukłe nogi, oczywiście pierwsza rzecz, która przyciąga mężczyzn z daleka. Co jeśli nogi pozostawiają wiele do życzenia? Po pierwsze, jak już wspomnieliśmy, pozbyć się nadmiaru tłuszczu. Możesz zabić nawet dwie, ale kilka ptaków z jednym kamieniem, podczas jazdy na rowerze.

Jaki dobry rower:

  • jazda na rowerze jest doskonałym treningiem;
  • podczas jazdy wszystkie mięśnie nóg są pompowane i rozciągane;
  • jazda na rowerze jest najlepszym sposobem zapobiegania żylakom;
  • w końcu jest to wygodny i tani sposób na dotarcie do pracy.

Kolejna wariacja dla twoich nóg. Nic nie dorównuje korzyściom elastycznych i napiętych nóg przysiadów. Kucaj za każdym razem, gdy spada wolna minuta, a wkrótce nie rozpoznasz nóg!

Ale nadal uważamy, że bieganie jest najbardziej efektywnym i przystępnym ćwiczeniem do spalania tłuszczu. Podczas joggingu (uwaga, bez subskrypcji i specjalnego wyposażenia) wszystkie mięśnie ciała działają, twoje ciało jest aktywnie nasycone tlenem, co przyspiesza spalanie tłuszczu wiele razy. Jogging to trening dla całego ciała, który pomoże Ci schudnąć w dowolnym miejscu.

Domy

Jeśli chcesz schudnąć w czterech ścianach i nie pokazywać się publicznie, dopóki cały tłuszcz nie zostanie spalony, powinieneś wybrać skuteczne ćwiczenia na odchudzanie w domu. Do ćwiczeń w domu będziesz potrzebował mat, hantli, fitball, sklepu. Za pomocą fitballa możesz pompować nad prasą, plecami i nogami. To naprawdę uniwersalne i skuteczne narzędzie do treningów sportowych. Na ławce można wykonywać ćwiczenia na brzuch i plecy, może to być nacisk na pompki. Hantle mogą podkręcić ręce i klatkę piersiową. Matę na pewno przydadzą ci się hantle, a przy fitballu będziesz wykonywać ćwiczenia leżąc.

Sekret wydajności

Ćwiczenia mogą być skuteczne tylko wtedy, gdy będziesz je wykonywać regularnie 3-4 razy w tygodniu. Regularnie będziesz mógł je wykonywać tylko jeśli je polubisz, będziesz się dobrze bawić. W przeciwieństwie do chodzenia na siłownię, gdzie wszystkie dziewczyny próbują iść tak skutecznie, jak to tylko możliwe, w domu, nie przywiązujemy wagi do ich wyglądu. Spraw, aby Twoje treningi w domu były świętem zdrowia i urody: noś swój najlepszy sportowy kostium, weź tego dnia prysznic kontrastowy, używaj specjalnych produktów do pielęgnacji. Niech twoje zajęcia staną się częścią rytuału, wtedy potraktujesz je nie mniej poważnie niż zajęcia w centrach fitness.