Wiele osób błędnie uważa, że ​​tylko młodzi ludzie mogą się dobrze rozciągnąć. W rzeczywistości, jeśli chcesz, możesz opanować podział poprzeczny, który ma kilka ważnych punktów dotyczących techniki. Przestrzegając zasad szkolenia i znając podstawowe ćwiczenia, możesz osiągnąć dobre wyniki w krótkim czasie.

Który sznur jest łatwiejszy podłużnie lub poprzecznie?

Chociaż wszyscy ludzie są indywidualni, a poprzeczny jest łatwiejszy komuś, a podłużne podziały są przekazywane komuś, druga opcja jest uważana za łatwiejszą. Aby to wykonać, jedna noga jest wypychana do przodu, a druga jest odsunięta. Sznurek podłużny obejmuje oddzielanie obu nóg w różnych kierunkach. Zaleca się opanowanie tych najpopularniejszych rodzajów sznurka, zaczynając od prostego wariantu. Lekarze twierdzą, że około 13% osób nie może wykonywać poprzecznych podziałów ze względu na specjalną strukturę stawu biodrowego.

Prawidłowy sznur

Najprostsze wykonanie sznurka poprzecznego polega na tym, że skarpetki powinny być podniesione, a kolana skierowane na to samo. Opisując, jak siedzieć na skrzyżowaniach, powinieneś wiedzieć, że opcja, gdy palce u nogi i kolana wyglądają do przodu, to samo jest poprawne i jest uważane za bardzo trudne i nie każdy może się tego nauczyć. Ważne jest, aby zachować swój poziom pleców podczas sznurka.

Za ile możesz usiąść na podziały?

Nie da się powiedzieć z całą pewnością, ile czasu zajmie osiągnięcie dobrych wyników, ponieważ należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Ważne jest, aby wiedzieć, jak rozciągać poprzeczne podziały, a także wziąć pod uwagę to, co osoba robiła przed rozciąganiem, ile ma lat, poziom elastyczności tkanki stawowej i więzadeł. Ponadto liczy się liczba i warunki szkolenia. Bardziej lub mniej realistyczny termin to kilka miesięcy.

Jak usiąść na poprzecznych podziałach?

Istnieje pewna lista reguł, które muszą być brane pod uwagę przez ludzi, którzy chcą osiągnąć dobre wyniki w rozciągnięciu.

  1. Powinno to być wykonywane codziennie, a najlepiej dwa razy: rano i wieczorem. Jeśli nie możesz tego zrobić, zwróć uwagę, że niezbędne minimum - cztery treningi na tydzień.
  2. Rozciąganie sznurka poprzecznego powinno rozpoczynać się rozgrzewką i doskonale do tego celu. ćwiczenia cardio .
  3. W pokoju treningowym należy zapewnić ciepło, a na nogach należy nosić legginsy, dzięki którym można zmniejszyć ryzyko rozciągnięcia.
  4. Szkolenie powinno obejmować równą liczbę ćwiczeń dynamicznych i statycznych.
  5. Aby usiąść na poprzecznych podziałach, ważne jest ciągłe monitorowanie oddychania. Wdychaj głęboko bez wstrzymywania oddechu.
как сесть на поперечный шпагат

Ćwiczenia rozciągające na sznurku

Istnieje wiele różnych ćwiczeń rozciągających, sugerujemy zwracanie uwagi na takie proste, ale skuteczne ruchy:

  1. Powinieneś zacząć od "Butterfly", dla którego siedzisz na podłodze, zginając nogi i łącząc stopy. Wyciągnij pięty tak blisko ciała, jak to możliwe, trzymając ręce skierowane kolanami w kierunku podłogi. Przytrzymaj przez maksymalny odcinek minuty.
  2. W następnym ćwiczeniu dla sznurka krzyżowego musisz usiąść na podłodze i rozciągnąć nogi do przodu. Pochylaj się do przodu, aż będziesz mógł trzymać stopy. Przytrzymaj przez maksymalny okres 10 sekund.
  3. Przykucnij, aby wykonać przysiady. Rozkładanie skarpet i kolan. Przenieś wagę na jedną nogę, a drugą - pociągnij ją na bok, ciągnąc za palec. Pchnij łokcie zgiętym kolanem. Popraw pozycję na minutę i powtórz to samo po drugiej stronie.
  4. Padnij na kolana i połóż ręce na podłodze. Trzymaj kolana jak najdalej od siebie, najlepiej, aby tworzyły kąt prosty i poruszały się na łokciach. Pozostań w pozie przez pół minuty.
  5. Siedząc rozsuń szeroko nogi z palcami wskazującymi w górę. Sięgnij do przodu, trzymając plecy w prostej pozycji. Cel - dotrzeć do skrzyni na podłogę.