Bieganie, podobnie jak chodzenie, jest naturalnym stanem ciała. Ale nie ważne jak proste jest działanie, jest coś takiego jak technika poprawnego działania. A dla początkujących biegaczy jest to podstawa podstaw. Wszakże przy prawidłowym bieganiu można uniknąć niepotrzebnego obciążania stawów i kręgosłupa i sprawić, by trening był skuteczniejszy.

Technika prawidłowego działania

Istnieją pewne zasady prawidłowego działania i, odpowiednio, pewna technika działania.

Staraj się utrzymywać fluktuacje w górę iw dół do minimum. Ponieważ ostre uderzenia na bieżni zwiększają obciążenie kręgosłupa i stawów.

Postaraj się umieścić nogi równolegle do siebie. Niech mały kąt między palcami. Zapobiegnie to kołysaniu się z boku na bok, co również oszczędza szkielet przed niepotrzebnymi ładunkami.

Prawidłowo postaw stopę na podłodze - staraj się równomiernie rozprowadzić ładunek na podłodze. To znacznie zmniejszy twoje stawy. Poza tym warto dotknąć stopy, dotykając ziemi.

Praktyczna metoda określenia dogodnej dla ciebie długości kroku. Zbyt krótki krok nie daje właściwego tonu mięśniom, a zbyt długi krok zwiększa ryzyko lądowania na prostej nodze, co może prowadzić do obrażeń.

Nie zapomnij o prawidłowej postawie - musisz trzymać głowę prosto, plecy proste. Zegnij łokcie pod kątem prostym i tylko lekko ściśnij szczotkę.

Oczywiście bez odpowiedniego oddychania trening nie będzie przyjemny ani udany. Musisz oddychać swobodnie, łatwo i rytmicznie.

Bardzo często początkujący wpadają w problem oddychania. Oto kilka wskazówek, jak oddychać podczas pracy:

  1. Musisz oddychać przeponą, to znaczy żołądkiem, a nie przedziałem klatki piersiowej. Najpierw musisz przyzwyczaić się do tej metody podczas chodzenia, poprawna technika biegania 2 a następnie przejść do biegu.
  2. Jeśli dopiero zaczynasz biec, wtedy wdychaj i wydychaj, wykonuj dwa kroki. Kiedy masz małą praktykę, możesz oddychać co trzy lub cztery kroki.
  3. Podczas biegania w zimie oddychanie odbywa się tylko przez nos. Pomoże to uniknąć różnych przeziębień i chorób zakaźnych.

Prawidłowe oddychanie podczas biegu można podzielić na trzy typy: oddychanie przez nos, mieszane oddychanie (wdychanie przez nos, wydychanie przez usta) i oddychanie ustami. Zaleca się oddychanie przez nos, ale w początkowej fazie nadal można oddychać drogą nosa do ust. Prawidłowe oddychanie podczas biegu jest gwarancją łatwego poruszania się, aw rezultacie odzysku ciała.

Istnieją również różne uruchomione programy. Rozpocznij od małych odległości - 1-2 km na bieg, stopniowo zwiększając długość. Działa na przemian z chodzeniem.

Nie przeładowuj swojego ciała, nie obracaj się trening wytrzymałościowy w szczepie. Zapamiętaj to i biegnij na zdrowie!