Dzisiaj, przysiady z hantlami lub kulturystami są uznawane za jeden z najlepszych sposobów szybkiego pompowania pośladków, bioder, pozbycia się cellulitu i zaciśnięcia wewnętrznej, najbardziej problemowej strony uda. To wspaniałe, proste ćwiczenie, które daje oszałamiający efekt, dosłownie w ciągu kilku tygodni, dzięki czemu Twoje ciało jest bardziej elastyczne i atrakcyjne.

Jakie mięśnie używają przysiadów z hantlami?

W tym ćwiczeniu działają wszystkie główne mięśnie dolnej połowy ciała:

  • mięsień czworogłowy;
  • Gluteus gluteus maximus;
  • mięśni przywodziciela uda;
  • biceps biodrowy.

Ponadto mięśnie górnej obręczy barkowej i podudzi są mniej zaangażowane.

Hantle przysiady: technika

Skłanianie się z hantlami na pośladki i wewnętrzną część uda jest bardzo ważne dla prawidłowego działania: w przeciwnym razie nie osiągniesz tak szybkich i pięknych rezultatów. Dlatego miej cierpliwość i zacznij uczyć się techniki, a dopiero po tym rozpocznij trening. Nie ma więc specjalnych trudności, ale musisz śledzić swoje ciało, aby nie ułatwiało zadania z nieprawidłowymi odmianami.

Przeanalizujmy szczegółowo, jak robić przysiady z hantlami:

  1. Stań prosto, wyprostuj ramiona. Nogi szersze niż ramiona, stopy równoległe do siebie, ramiona opuszczone wzdłuż ciała, trzymające hantle.
  2. Możesz zwiększyć ładunek, jeśli nie tylko trzymasz hantle w dłoniach, ale podnosisz ręce przed siebie. Zamiast hantli możesz wziąć bodibar, położyć go na ramionach (ale nie na szyi) i trzymać go rękami.
  3. Zejdź na dół, nie stawiając kolan do przodu, obciążając piętą swojego ciała i odsuwając pośladki, jakbyś chciał usiąść na niskim krześle.
  4. Gdy kąt na kolanach będzie wynosił 90 stopni, zmień kierunek ruchu i delikatnie zacznij się cofać, aż osiągniesz pozycję wyjściową.

Jak widać, przysiady z hantlami są bardzo łatwe. Aby osiągnąć szybkie rezultaty, konieczne jest wykonanie trzech zestawów 15-25 razy dziennie. Ciężar hantli musi być stopniowo zwiększany, tak aby ćwiczenie nie było zbyt lekkie, w przeciwnym razie efekt nie będzie. Ważenie jest konieczne, aby rozwinąć masę mięśniową, co powoduje apetyt i napięcie ciała.

Sumo przysiady z hantlami

Przysiady o wadze lub sumo są wykonywane w sposób podobny do ćwiczenia opisanego powyżej. Różnica w technice wykonania jest niewielka, ale to ona zmienia rozkład obciążenia na ciele.

Konieczne jest umieszczenie nóg szerszych niż ramiona, aby skierować stopy w różnych kierunkach i przysiąść z idealnie płaskim grzbietem. Kiedy twoje kolana są zgięte pod kątem 90 stopni, musisz płynnie zmienić kierunek ruchu. W takim przypadku zaleca się wziąć hantle w dłonie przed sobą. Jest on wykonywany obiema rękami i przytrzymuje przez cały czas wykonywania podejścia równolegle przysiady z hantlami na pośladki ciało z dwiema rękami. Dzięki takiemu podejściu odczujesz silne napięcie wewnętrznej strony uda.

Te przysiady są również dobre na biodra i pośladki. Zasadniczo są to różnice w wydajności tego samego ćwiczenia i możesz wybrać, który z nich wykonasz w oparciu o to, co najważniejsze: jeśli pośladki - powinieneś skoncentrować się na pierwszej opisanej opcji, jeśli biodra są na tej technice przysiady sumo.

Jeśli Twoim celem jest po prostu nastrój mięśni i sprawiają, że uda i pośladki są bardziej napięte i atrakcyjne, to pierwsze oczywiste wyniki można zauważyć po 2-3 tygodniach codziennych czynności.