Dla zdrowia i odchudzania musisz ćwiczyć regularnie. Proponujemy zrozumieć, czym jest Pilates i jak jest on użyteczny dla zdrowia. Jest to nazwa popularnego kierunku fitness, który obejmuje ćwiczenia, które wpływają na wszystkie narządy.

We współczesnym świecie częściej ludzie skarżą się na pojawienie się bólu w plecach. Wszystko z powodu siedzącego trybu życia. Aby poprawić swój stan, możesz wykonywać lekkie ćwiczenia pilates .

Korzyści i szkody dla kobiet pilates

Ćwiczenia z tej techniki są często wykorzystywane jako rehabilitacja po doznaniu różnych urazów. Są proste i wykonalne dla wszystkich. Jeśli regularnie wykonujesz ćwiczenia z Pilates, możesz na zawsze zapomnieć o bólu pleców. Nawet ćwiczenia kobiet pomagają wzmocnić mięśnie brzucha, miednicy i dolnej części pleców. Ten widok fitness nawet dozwolone dla kobiet w ciąży. Proste ćwiczenia pomogą Ci odzyskać od porodu.

Aby Pilates nie zaszkodził zdrowiu, ważne jest, aby wziąć pod uwagę wcześniej przeniesione choroby podczas kompilacji kompleksu, więc należy skonsultować się z lekarzem. Obciążenie należy zwiększać stopniowo, ponieważ możesz doznać obrażeń.

Pilates ćwiczy dla pleców i talii

"Pływak" . To ćwiczenie pozwala trenować mięśnie dolnej części pleców. Usiądź na brzuchu i rozsuń lekko nogi i ramiona. Na głębokim oddechu konieczne jest odciążenie brzucha, odciągnięcie brzucha i oderwanie głowy i klatki piersiowej od podłogi. Zadaniem jest jednoczesne podniesienie jednej ręki i przeciwnej nogi, a następnie zmiana pozycji tak, jakby pływała.

co to są pilates i jak to jest przydatne

"Most" . Kolejnym popularnym ćwiczeniem jest Pilates na plecach, który również umożliwia pompowanie mięśni ud. Usiądź na plecach, ugnij kolana i rozciągnij ręce wzdłuż ciała. Podczas wydechu powoli podnieś miednicę tak, aby ciało tworzyło linię prostą. Podczas wdechu powoli obniżaj się.

Pilates korzyści i krzywda dla kobiet