Żołądek znajduje się na liście najbardziej problematycznych obszarów kobiecego ciała. Pozbycie się tłuszczu i fałd w tym obszarze jest dość trudne, a proces jest długi. Skuteczne dla utraty wagi brzucha jest joga. Nieskomplikowany asany dostępne dla wielu, a co najważniejsze, możesz je wykonywać w dowolnym miejscu i czasie. Ważne jest nie tylko obserwowanie techniki, ale także śledzenie oddechu i kontrolowanie stanu psychicznego.

Brzuch odchudzający jogi

Na początek rozważ zalety tego obszaru sportowego. Joga pomaga przyspieszyć metabolizm, a badania amerykańskich naukowców wykazały, że dzięki regularnym ćwiczeniom można zmniejszyć objętość żołądka. Zmniejsza to ilość spożywanego jedzenia i rozpoczyna proces utraty wagi. Odpowiednie oddychanie pozwala nasycić krew tlenem, który jest rozprowadzany po całym ciele.

Aby ćwiczenia jogi schudły w jamie brzusznej i na bokach, musisz przestrzegać kilku zasad:

 1. Lekcja powinna trwać co najmniej 40 minut, a połowa ćwiczeń powinna być dynamiczna, to znaczy, że pozy przechodzą jedna w drugą bez przerwy.
 2. Wykonuj asany tylko na solidnej i równej powierzchni. Ważne jest, aby robić wszystko powoli, czując pracę mięśni. Najpierw opanuj technikę, a następnie zwiększ czas. Będąc w każdej pozie na czas - średnio 15-20 sekund.
 3. Podczas wykonywania jogi w celu zaostrzenia jamy brzusznej, nie powinno być żadnych nieprzyjemnych doznań, ponieważ oznacza to nadmierne obciążenie lub nieprzestrzeganie techniki.
 4. Konieczne jest wykonywanie asan wyłącznie na pusty żołądek, w przeciwnym razie nie można uniknąć wystąpienia negatywnych uczuć.

Rozpocznij wykonywanie kompleksu od rozgrzewki, która przede wszystkim powinna mieć na celu wypracowanie połączeń. Ponadto pomaga rozgrzać mięśnie.

Ćwiczenia jogi do spalania tłuszczu w jamie brzusznej:

 1. Paripurna navasana . Usiądź na swoich pośladkach, zginając kolana i kładąc stopy na podłodze. Odchyl plecy o około 60 stopni i utrzymuj je prosto. Podnoś proste nogi pod tym samym kątem i utrzymuj równowagę, rozciągnij ramiona równolegle do podłogi, obracając dłonie do stóp. Przytrzymaj przez 30 sekund.
 2. joga do zaostrzenia brzucha
 3. Uttanasana . Stań prosto ze stopami razem. Pochylić się do przodu, składając biodra. Plecy powinny być zrelaksowane. Rozciągnij ręce do tyłu, kierując palcami w przód. Odciągnij jeszcze mocniej. Oddychaj płynnie i głęboko. Przytrzymaj przez 1 min.
 4. Ćwiczenia jogi do odchudzania brzucha i boków
 5. Ardha Navasana . Usiądź na podłodze, z nogami wyciągniętymi do przodu. Zaokrąglić grzbiet tak, aby ramiona i część klatki piersiowej były na wadze. Ważne jest, aby plecy były mocno przyciśnięte do podłogi. Podnieś nogi o 30 stopni i rozciągnij ręce równolegle do nóg, dłońmi do wewnątrz. W jodze ważne jest, aby wciągnąć brzuch, aby prasa była napięta. Przytrzymaj pozy przez 5-10 sekund, a następnie stopniowo zwiększ czas do 3 minut. i więcej.
 6. joga brzucha
 7. Bhujangasana Ta pozycja ma również drugie imię - pozę kobry. Usiądź na podłodze na brzuchu i połóż dłonie pod ramionami. Wdychając powoli podnieś ciało, zachowując pas w talii. Ręce powinny pozostać lekko ugięte w łokciach. Następnie weź dwa głębokie wdechy i wydech i wstań, pochylając się jeszcze bardziej iw pełni wyciągając ramiona. W punkcie końcowym konieczne jest pochylenie się jeszcze bardziej w okolicy klatki piersiowej i rozciągnięcie szyi. Napięte powinny być pośladki.
 8. ćwiczenia jogi do spalania tłuszczu z brzucha

Na koniec, aby rozluźnić całe ciało, zaleca się leżeć na plecach, nogach i ramionach lekko rozstawionych. Ważne jest, aby rozluźnić wszystko mięśnie ciało od korony do stóp. Pozostań w tej pozycji przez 20 minut. bez wstrzymywania oddechu.