Obecnie istnieje ogromna liczba ćwiczeń mających na celu wypracowanie różnych grup mięśni. Zwracamy uwagę na żabę ćwiczeniową na pośladki, nogi i prasę. Różne warianty ćwiczenia pozwalają ci wypracować kilka grup mięśniowych na raz, najważniejszą rzeczą jest znać technikę wykonania, biorąc pod uwagę wszystkie niuanse.

Żaba do ćwiczeń rozciągania

Dziewczyny, które chcą stać się właścicielami smukłych nóg, powinny zwrócić uwagę na ćwiczenia rozciągające. "Żaba" dodatkowo się poprawi postawa , wzmocnij nacisk prasy i mięśni nóg. Ponadto rozciąganie korzystnie wpływa na zdrowie, zmniejszając ryzyko chorób układu moczowo-płciowego.

Jak wykonać ćwiczenie żaby do rozciągania nóg:

  1. Rozłóż na czworakach i zacznij rozchylać kolana, aż znajdzie się kąt prosty między udem a podbródkiem. Kość łonowa powinna być prostopadła do podłogi.
  2. Powoli przesuń miednicę do tyłu i opuść przedramiona na podłogę. Z tyłu powinno być maksymalne ugięcie.
  3. Napraw pozycję na pół minuty i wróć do PI, a następnie powtórz ćwiczenie kilka razy.

Aby wzmocnić rozciąganie, możesz połączyć podeszwy podeszew ze sobą. Na początku trudno będzie trzymać je obok siebie, więc możesz poprosić asystenta o przytrzymanie stóp.

ćwiczyć żabę

Żaba do ćwiczeń dla prasy

To ćwiczenie jest skuteczne i przy jego pomocy przez krótki czas można pozbyć się brzydkich fałdów na brzuchu, doprowadzić mięśnie do napięcia i, jeśli to pożądane, osiągnąć ulgę. Żaba do ćwiczeń wykorzystuje wszystkie mięśnie brzucha na raz, ale największy ciężar jest nadal na prostym mięśniu. Wykonaj ćwiczenie w trzech podejściach, wykonując 20-30 powtórzeń. Aby uzyskać wynik, po każdym podejściu prasa powinna się palić.

Jak wykonać ćwiczenie żaby:

  1. Zajmij pozycję poziomą, wyciągając nogi do przodu. Zegnij nogi w kolanach, a następnie rozcieńczyć je bokami, stopy powinny być połączone ze sobą.
  2. Przyciągnij stopy do stóp tak mocno, jak to możliwe, aby Twoje nogi ostatecznie ukształtowały romb. Ręce skrzyżowane na przedramionach, więc nie przeszkadzają.
  3. Przytrzymaj dolną część pleców dociśniętą do podłogi. Wydychanie, wykonywanie skręcania, podnoszenie górnej części ciała. Zablokuj pozycję.
  4. Wdychaj powoli powracaj do IP. Wykonaj niezbędną liczbę powtórzeń.

Jeśli chcesz zwiększyć obciążenie wewnętrzne i zewnętrzne ukośne , a następnie podczas skręcania skręć kadłub, potem w jedną stronę, potem w drugą.

ćwiczyć żabę