W czasach sowieckich, kiedy jedną z najbardziej popularnych dyscyplin wśród ludzi pracy była poranna gimnastyka, bieganie na miejscu było bardzo pożądane. Wystarczy przypomnieć sobie pieśń Władimira Wysokiego, w której pochwała na miejscu jest chwalona, ​​jako "ogólnie pojednująca", ponieważ nie ma ona pierwszej i maruderów. Dzisiaj to ćwiczenie zostało wiele niezasłużenie spisane w absolutorium przestarzałego. Większość osób martwiących się o zdrowie sposób życia , wolą szybką jogging na świeżym powietrzu. Uważa się, że jest tak korzystne dla organizmu. I faktycznie, czy uruchamianie na miejscu jest skuteczne, wielu wciąż wątpi. Ale zdaniem ekspertów jest to po prostu błąd. Symulacja ruchów w terenie może przynieść nie mniejsze korzyści niż pełnowartościowy jogging, który preferują sportowcy amatorzy. A na miejscu możesz biegać na świeżym powietrzu, w normalnym pokoju, nawet w domu. Co jest niezwykle wygodne dla tych, którzy nie mają możliwości pójścia na siłownię lub poświęcenia czasu na codzienne szkolenia na świeżym powietrzu.

Czy uruchomienie na miejscu jest przydatne?

Pomimo pozornej frywolności tego ćwiczenia, naprawdę może przynieść realne korzyści i poprawić ciało. Ale pod warunkiem, że osoba będzie regularnie biegała na miejscu, nawet jeśli nie codziennie, ale co najmniej trzy do czterech razy w tygodniu i co najmniej kwadrans. Aby oddychać w tym samym czasie, należy zrobić to dobrze - przez usta. Nie wdychaj przez nos, zwiększa niepotrzebne obciążenie mięśnia sercowego i innych narządów. Wdech i wydech potrzebują rytmu ruchów, rytmicznie i bez opóźnień. Aby uniknąć pojawienia się bólu w boku, nie należy jeść przed ćwiczeniami, nie zaniedbuj rozgrzewki i staraj się jak najgłębiej wdychać.

Zaletą biegania na miejscu jest przede wszystkim to, że wywiera on łagodniejszy wpływ na mięśnie niż na aktywny jogging. Dlatego jest odpowiedni dla początkujących i osób, które nie mogą uprawiać innych sportów ze względu na swój stan zdrowia. Nie przeciąża układu sercowo-naczyniowego, nie hamuje układu oddechowego. Przeciwnie, działa tonizująco na organizm, zwiększając nastrój i potencjał energetyczny dzięki stymulacji procesów metabolicznych. A przecież taki biegnący kompleks doskonale łączy się z innymi typami prostych ćwiczeń, np. Przysiadów, pompek, ćwiczeń dla prasy itp.

Bieganie po stronie dla utraty wagi

Ci, którzy chcą wprowadzić swoją postać w ton, ale z jakiegoś powodu nie mogą iść do sali lub biegać rano, bieganie na miejscu jest słuszne. To samo dotyczy osób, które marzą o pozbyciu się dodatkowych kilogramów. Po pierwsze, ten rodzaj ćwiczeń jest łatwiejszy do przeniesienia, nawet z psychologicznego punktu widzenia. I w tym przypadku ich "frywolność" jest bieganie w miejscu użytkowania godność, a nie wada. Osoba zaczyna angażować się w cichym bieganiu w domu, niezmiennie zmieniając nawykowy sposób życia, a zatem bez testowania stres .

Stopniowo jest ona coraz bardziej opanowywana i może zwiększać obciążenie, zwiększając w ten sposób wydajność. Po drugie, osoba z nadwagą nie doświadczy dla niego nadmiernych obciążeń, nie zaostrzając stanu jego ciała, ale wręcz przeciwnie, stopniowo zwiększając swoją wytrzymałość i po cichu tracąc na wadze. Płonące kalorie działające na miejscu są również skuteczne, np. Bieganie. Oba rodzaje ćwiczeń są w stanie zniszczyć w ciągu godziny od 400 do 500 kcal. Konieczne jest tylko monitorowanie, że impuls wynosi co najmniej 120 uderzeń na minutę. Jeśli to możliwe, musisz spędzić trzydzieści do czterdziestu minut w biegu. Tylko przy tym stanie proces odchudzania jest bardzo wyraźny.