Aktywność fizyczna nie jest w stanie zwiększyć objętości piersi, ale jednocześnie sprawia, że ​​stają się one bardziej stonowane, poprawiając wygląd. W tym przypadku pomoc w symulatorze klatki piersiowej, który jest dostępny do użytku domowego. Istnieje kilka urządzeń z własnymi funkcjami.

Którzy trenerzy pompują mięśnie klatki piersiowej?

Aby uzyskać piękne i wybitne ciało w treningu, ważne jest, aby wypracować wszystkie grupy mięśniowe. Urządzenie do ćwiczeń mięśni piersiowych można znaleźć na siłowni, ale są urządzenia, które można kupić na lekcje domowe. Aby wykonać podstawowe ćwiczenia, zwykle stosuje się poprzeczkę, hantle i sztangę, wykonując prasy i podciąganie. Ostrożny rozwój obejmuje użycie ćwiczeń izolacyjnych, które można wykonywać na specjalnych symulatorach, na przykład "Motyl" lub "Młot".

Aby uzyskać dobre wyniki, musisz użyć symulatora klatki piersiowej zgodnie z zasadami:

  1. Aby rozpocząć, przestudiuj projekt urządzenia i wszystkie jego funkcje, ponieważ tylko poprawna technika pomoże osiągnąć wyniki.
  2. Musisz robić to regularnie i najlepiej jest ładować mięśnie trzy razy w tygodniu.
  3. Wykonuj ćwiczenia w kilku podejściach, na przykład 3x15.

Trener piersi "Proste krzywe"

W domu możesz wybrać łatwy w użyciu symulator, który załaduje mięśnie klatki piersiowej i ramion. Tworzy ładunek teleskopowy, a konstrukcja ma tłoki. Symulator powiększania piersi opiera się na rozcieńczaniu i mieszaniu rąk. Podczas treningu urządzenie trzyma się obiema rękami na poziomie klatki piersiowej. Symulator ma kontrolę obciążenia. Producent oferuje kilka programów do efektywnej pracy.

symulator klatki piersiowej

Trener piersi "Torneo"

To urządzenie można nazwać ekspanderem, który składa się z dwóch uchwytów w postaci skrzydeł, mających jeden punkt początkowy. Prezentowany symulator klatki piersiowej może być użyty do opracowania innych części ciała. Ze względu na zwartość urządzenia można prowadzić trening w dowolnym miejscu. Do nauki mięśnie piersiowe Konieczne jest trzymanie symulatora na poziomie klatki piersiowej, umieszczając go między przedramionami. Dłonie powinny znajdować się na głowie urządzenia, a łokcie powinny być opuszczone. Aby ćwiczyć mięśnie, łącz i oddzielaj łokcie, trzymając ręce stabilnie.

symulator klatki piersiowej

Maszyna do ćwiczeń Butterfly dla mięśni klatki piersiowej

Ćwiczenie wykonywane na tym symulatorze nie jest podstawowe i może być użyte do dodatkowego obciążenia mięśni piersiowych. Konstrukcja ma dwie dźwignie z pionowymi uchwytami, które należy zmniejszyć. Symulator ramienia i klatki piersiowej jest używany zgodnie z wieloma funkcjami:

  1. Skonfiguruj dla siebie symulator, na który siadasz na ławce i kładziesz ręce na ramionach. Ważne jest, aby ramiona były równoległe do podłogi, a przedramiona były prostopadłe.
  2. Naciśnij plecy i tył głowy do tyłu. Łokcie odpoczywają na specjalnych poduszkach. Aby zachować stabilność, połóż nogi szeroko.
  3. Symulator mięśni klatki piersiowej oparty jest na mieszaniu rąk, więc weź oddech, połącz ręce, w punkcie końcowym krótka pauza i oddaj ręce do PI. Wykonuj ruchy płynnie i powoli.
symulator motyla dla mięśni piersiowych

Maszyna do ćwiczeń Hammer dla mięśni piersiowych

W salach znajduje się specjalny symulator przeznaczony do rozwoju mięśni piersiowych, w którym zastosowano dźwignię, z jednej strony której moc jest stała. Zaletą "Młota" jest fakt, że ogranicza on pracę mięśni stabilizatorów, a obciążenie trafia tylko do właściwych mięśni. Ćwiczenia na klatce piersiowej na symulatorze "Hummer" mogą być używane jako wtórne, czyli izolujące. Ważne szczegóły tej techniki:

  1. Naciśnij klapę w klatce piersiowej w symulatorze, mocno naciskając talię do tyłu siedziska.
  2. Na wydechu przesuń łokcie do siebie, zmniejszając mięśnie piersiowe.
  3. W punkcie górnym nie jest konieczne całkowite wyprostowanie łokci tak, aby ładunek nie przeszedł przez tricepsy.
symulator uderzenia w klatkę piersiową