W pogoni za doskonałym brzuszkiem wiele osób zapomina o ćwiczeniu ukośnych mięśni brzucha. I jak się okazuje na próżno, ponieważ to zewnętrzne i wewnętrzne ukośne mięśnie brzucha zapewniają piękną talię. Pytanie o to, jak pompować ukośne mięśnie brzucha podaje wielu, choć wydaje się, że odpowiedź leży na powierzchni - musisz uprawiać jakiś rodzaj sportu lub zacząć iść na siłownię.

Jednak. jeśli wykonujesz ćwiczenia na skośne mięśnie brzucha, tak jak robią to zawodowi sportowcy, możesz zniszczyć sylwetkę. To prawda, że ​​jeśli uczysz się pod okiem instruktora, niewątpliwie powie Ci, jak prawidłowo pompować skośne mięśnie brzucha. Cóż, jeśli uczysz się w domu, musisz pamiętać, jak pompować ukośne mięśnie brzucha:

 • jeśli nie chcesz uzyskać wyraźnej ulgi mięśniowej, powinieneś wykonywać ćwiczenia wzmacniające zewnętrzne i wewnętrzne ukośne mięśnie brzucha bez ciężarków i nie więcej niż 2-3 razy w tygodniu;
 • nie powinieneś też oczekiwać, że przy próbie pompowania zewnętrznych i wewnętrznych skośnych brzucha z pewnością zmniejszysz objętość w talii. Przy niezdrowej diecie może ona wzrosnąć, więc kiedy zaczynasz trenować mięśnie brzucha, nie zapominaj, że przed i po treningu wskazane jest, aby nie jeść przez około godzinę;
 • i, co najważniejsze, nie powinieneś próbować natychmiast dawać maksymalnego obciążenia - skośne są zwykle jednym z najbardziej niewytrenowanych w ciele. W związku z tym istnieje wysokie ryzyko wystąpienia efektu przeciążenia mięśni, aw rezultacie bolesnych odczuć w okolicy talii.

Jakie ćwiczenia należy włączyć do treningu, aby wzmocnić ukośne mięśnie brzucha?

Ćwiczenia na ukośne mięśnie brzucha:

 1. Pozycja wyjściowa (PI): szeroko rozstawione nogi, lekko zgięte kolana, ręce założone za głowę w zamku, lekko pochylony do przodu. Wykonujemy pochylenia w prawo iw lewo, utrzymując pozycję, tj. nie obracając się i nie odchylając do tyłu.
 2. IP: leżąc na plecach, pięta prawej stopy opiera się na lewym kolanie, lewa ręka z tyłu głowy, prawa ręka na podłodze, dłoń w górę. Napinanie mięśni brzucha, rozciągnij łokieć lewej ręki do kolana po prawej, a następnie powoli powróć do pozycji wyjściowej. Podczas wykonywania ćwiczenia upewnij się, że miednica jest dociśnięta do podłogi, a łokcie są skierowane na zewnątrz. Ćwiczenia powinny być wykonywane po obu stronach.
 3. UI: w pozycji leżącej, nogi ugięte w kolanach z piętami spoczywającymi na podłodze, ręce wyciągnięte dłońmi wzdłuż ciała. Napinanie mięśni brzucha, odrywanie ciała od podłogi i przesuwanie ramion w prawo, a następnie powolne powracanie do pozycji wyjściowej. Ćwiczenia powinny być wykonywane po obu stronach.
 4. PI: leżąc na plecach, stopy na podłodze, nogi zgięte w kolanach, ręce wyciągnięte do góry. Alternatywnie odrywamy łopatkę od podłogi, przyciągając odpowiednie ramię do sufitu.
 5. IP: leżąc na plecach, nogi zgięte w kolanach, szerokość ramion spoczywa na podłodze, dłonie są zablokowane w zamku za głową. Oderwamy prawą nogę od podłogi i naciągamy łokieć lewej ręki na prawe kolano, a następnie powoli powracamy do pozycji wyjściowej. Podczas ćwiczenia łokcie powinny pozostać osobno. Ćwiczenia muszą być wykonywane po obu stronach.
 6. Упражнения для косых мышц живота
 7. SP: leżąc na plecach, ciężar nóg, zgięty w kolanach, głowa lekko podniesiona, ramiona rozciągnięte na boki. Alternatywnie sięgamy po nogi lub nogi nóg.
 8. IP: Leżąc na plecach, ręce wzdłuż ciała, nogi są na wadze, zgięte w kolanach. Wykonuj skręcanie, naprzemiennie obniżając kolana w prawo iw lewo. Podczas ćwiczenia ważne jest, aby ostrza pozostały dociśnięte do podłogi.

Wszystkie ćwiczenia wykonywane są w kilku podejściach. Jeśli nie ćwiczyłeś wcześniej, wykonaj ćwiczenia w 2-3 seriach 4-8 powtórzeń. Jeśli stale ładujesz swoje mięśnie i nie boisz się ich przepracować, możesz wykonywać ćwiczenia w 3-4 seriach po 12-24 powtórzeń.