Hantle są uniwersalne i, co najważniejsze, niedrogie symulator co pozwoli osiągnąć dobre wyniki w domu. Hantle mogą być używane do utraty wagi i do pompowania mięśni. Czas trwania lekcji wynosi co najmniej 30 minut. Powinien rozpoczynać się rozgrzewką, aby wzmocnić mięśnie, a na koniec trzymać się naciągu.

Zestaw ćwiczeń z hantlami w domu

Z tego rodzaju obciążeniem wiąże się wiele różnych ćwiczeń, bardziej szczegółowo omówimy dostępne i popularne opcje.

  1. Przysiady . Ćwiczenie pozwala ładować prawie wszystkie grupy mięśniowe. Weź hantle w dłonie i trzymaj je blisko ramion. W tym przypadku łokcie powinny być skierowane w dół. Wykonaj przysiady, przestrzegając wszystkich zasad, to znaczy twoje kolana nie powinny schodzić za skarpetki i utrzymywać poziom pleców. Podnieś tułów, podnieś hantel. Powtórz 20 razy w kilku podejściach. Zalecana waga hantli to 3 kg.
  2. zestaw ćwiczeń z hantlami dla kobiet
  3. Prasa stołowa . Do pompowania mięśni ramion i klatki piersiowej w kompleksie dla kobiet należy włączyć to ćwiczenie z hantlami. Usiądź na plecach i weź hantle. Ważne jest, aby zgięcie podudzia i łopatki były spłaszczone. Podnieś ręce do góry, a następnie przyciągnij je do klatki piersiowej. Odwróć łokcie podczas treningu. Trzymaj ręce w pionowej płaszczyźnie. Wykonaj 15 razy w kilku podejściach. Zalecana waga hantli to co najmniej 5 kg.
  4. zestaw ćwiczeń z hantlami w domu
  5. Pchnij w podbródek . To ćwiczenie pozwoli ci ćwiczyć ramiona i tricepsy. Wstań prosto i weź hantle dłońmi do siebie. Hantle podciągają się do podbródka tak, aby spojrzeć w górę łokci. Ważne jest, aby najpierw podnieść ramiona i łokcie. Wykonaj 15 razy w kilku podejściach.
  6. hantle do odchudzania
  7. Płyta boczna . To ćwiczenie z hantlami w kompleksie dla domu powinno być włączone, tych, którzy chcą pompować ukośne i stabilizatory mięśni. Skup się na przedramieniu jednego ramienia i stóp. Trzymaj miednicę i ciało, aby utworzyć linię prostą. Weź hantle, opuść go pod talią, a następnie podnieś. Ważne jest trzymanie prasy w napięciu. Następnie zmień pozycję. Wykonaj 16 razy dla każdej ręki.
  8. zestaw ćwiczeń do utraty wagi w domu z hantlami
  9. Rotacja obrotowa . Kolejne proste ćwiczenie z hantlami, które zaleca się uwzględnić w kompleksie do utraty wagi. Stojąc prosto, weź hantle i rozłóż ramiona na bok. Na wydechu zacznij rysować kółko do przodu i na plecy z powrotem. Ważne jest, aby trzymać ręce prosto i nie opuszczać. Aby dodać napięcia mięśniom łydki, możesz wspiąć się na skarpetki.
  10. zestaw ćwiczeń z hantlami w domu 2