Pośladki - jeden z najbardziej problematycznych obszarów u kobiet. Niektóre dziewczynki cierpią z powodu nadmiernej pełności, inne - z powodu obwisłości i innych - z niedoskonałej formy. Jednak we wszystkich tych przypadkach sport przychodzi na ratunek. Regularne ćwiczenia na pośladki z hantlami lub szyją pozwalają na podkurczenie pośladków i nadanie im bardziej uwodzicielskiego kształtu, zwiększając objętość mięśni. Jednak w celu zmniejszenia objętości nie jest konieczne stosowanie klas z dodatkowym obciążeniem, w tym przypadku bardziej efektywnym ćwiczenia fitball , sprzęt do ćwiczeń lub klasyczny, który można wykonać nawet w domu.

Najbardziej efektywne ćwiczenia do pompowania pośladków

Jeśli problem polega na tym, że pośladki są zbyt płaskie lub opadają, różne ćwiczenia z hantlami, gryfami, kulturystami i ćwiczenia statyczne na pośladki są idealne.

 1. Siedząc na krześle, z rozstawionymi nogami, z dłońmi z boku siedzenia. Przytrzymaj gumową piłkę między kolanami i przytrzymaj ją przez 1 minutę, ściskając siłą, jakby próbując się zmiażdżyć. To ćwiczenie statyczne (bez powtórzeń) wzmacnia mięśnie. Wykonaj 3 zestawy.
 2. ćwiczenia na pośladki2
 3. Klęcze, ramiona prosto przed sobą. Naprzemiennie siadaj na podłodze w lewo lub w prawo. Wykonaj 1-2 minuty, aż do silnego pieczenia w pośladkach. Początkowo będzie to bardzo trudne do wykonania, ale wynik jest zdecydowanie tego wart. Wykonaj 2-3 podejścia.
 4. ćwiczenia na pośladki3
 5. Opierając się o tył głowy i ścianę, nogi są zgięte w kolanach, mięśnie są napięte. Utrzymaj pozycję przez co najmniej minutę, a następnie zrelaksuj się. Ważne jest, aby obserwować, tak aby tył szyi, pleców, pośladki ściśle przylegały do ​​ściany. Wykonaj 2-3 podejścia.
 6. ćwiczenia na pośladki6
 7. Siedząc, przesuwając dłonie na wysokości miednicy. Bez podnoszenia rąk i stóp, przechyl się do przodu do 90% kolan i ciała równolegle do podłogi. Wróć do pozycji wyjściowej. Wykonujemy 3 zestawy, 20-30 razy.
 8. ćwiczenia na pośladki1
 9. Siedząc na podłodze, ręce proste, nogi ugięte w kolana, spoczywające na podłodze. Oderwij pośladki od podłogi, ciało i biodra powinny być prostą linią równoległą do podłogi. Zachowaj to na co najmniej minutę. Następnie powtórz, klęcząc.
 10. ćwiczenia na pośladki7
 11. Stały, w odstępach na szerokość barków, w rękach hantli (bodibar lub szyja na ramionach). Przysiadaj, aż kolana osiągną kąt 90 stopni, silnie popychając pośladki. Powtórz 3 zestawy 15-20 razy.
 12. ćwiczenia na pośladki5
 13. Wykonuj klasyczne ataki, trzymając w rękach małe hantle lub szyję na ramionach. Powtórz 3 zestawy 15 razy dla każdej nogi.
 14. ćwiczenia na pośladki4

Wykonując taki kompleks w ciągu jednego dnia, szybko osiągasz cel.

Zestaw ćwiczeń na pośladki dla utraty wagi

Jeśli twoim celem jest utrata masy ciała w pośladkach, nie powinieneś dostrajać się tylko do ćwiczeń. Konieczne jest zrewidowanie diety i rezygnacja ze słodyczy, mąki i tłuszczu. Postępując zgodnie z tymi prostymi zasadami i nie zmieniając zbyt wiele diety, możesz osiągnąć cel znacznie szybciej. Ale ćwiczenia w połączeniu ze zbyt dużą niedożywieniem nie mogą dać znaczącego efektu.

 1. Bieganie, skakanka lub bieganie na miejscu. Jest to pierwsza rzecz, która powinna zostać uwzględniona w każdym programie odchudzania. Co najmniej 15-30 minut dziennie trzeba ćwiczyć.
 2. Połóż się na plecach, nogi ugięte w kolanach, stopy spoczywają na podłodze. W szybkim tempie oderwij pośladki od podłogi na 30 sekund. Więc robimy 3 podejścia z przerwami między nimi za pół minuty.
 3. Stojąc nogami razem, wykonujemy klasyczne ataki, 30 razy dla każdej nogi, 3 zestawy z pauzami 30 sekund.
 4. Stojąc na czworakach, jedna noga bez prostowania, podnosimy jak najwięcej w górę, robimy 30 razy dla każdej nogi na 3 zestawy z przerwą 30 sekund między seriami.

Pod koniec każdej aktywności nie zapomnij o najprostszym rozciąganie który jest nam wszystkim znany ze szkolnych lekcji wychowania fizycznego. Pozwoli to uniknąć nieprzyjemnych uczuć następnego dnia.