Rumuński martwy ciąg jest jednym z najskuteczniejszych ćwiczeń mających na celu rozwój bicepsów w biodrach i pośladkach, dzięki czemu polecany jest zarówno mężczyznom, jak i kobietom. Główną różnicą w stosunku do konwencjonalnych martwych ciągów jest to, że obciążenie dolnej części kręgosłupa jest znacznie zmniejszone, co znacznie zmniejsza ryzyko urazu i bólu po wysiłku.

Rumuński martwy ciąg i jego różnice od martwego ciągu na prostych nogach

Martwe lub martwe ciągi na prostych nogach wykonuje się z płaskim grzbietem i, jak już się domyślacie, na prostych nogach. Bardzo obciąża wszystkie mięśnie nóg i pleców, co czyni to ćwiczenie niezastąpionym w wielu kompleksach.

W rumuńskim martwym ciągu nogi powinny być lekko zgięte, a plecy - idealnie płaskie. Ten martwy ciąg obejmuje wąski zakres pracujących mięśni: tylko ścięgna udowe i pośladki. Jeśli szukasz substytutu martwej windy, rumuński zdecydowanie nie jest opcją. Przyjmuje, że obciążenie jest inne: bardziej miękkie i lokalne.


Rumuński martwy ciąg przed obszarami problemowymi

Kobiety polecane są w rumuńskim martwym ciągu, ponieważ mają one piękny kształt pośladków i tylnej części uda, co często stanowi problem. Obszar ten praktycznie w ogóle się nie zmienia, jeśli wykonać podstawowy przeciąg, w końcu ładowanie jest rozprowadzane w korzeniu w inny sposób.

Dlatego niektóre kobiety wykonujące to ćwiczenie twierdzą, że nie przynoszą rezultatów. Problem nie polega na ćwiczeniu, ale na tym, że jego technika jest zepsuta. W końcu, przy odpowiednim działaniu, wyniki w postaci zaostrzonych pośladków i tylnej części uda nie będą czekać!

Jak prawidłowo wykonać trakcję w obozie rumuńskim?

Właściwa realizacja martwego ciągu to główny i niezbędny warunek. Jeśli podczas tego ćwiczenia przyznasz się do nieścisłości, zagraża to nie tylko urazom, ale także niewystarczającym działaniom na niezbędne grupy mięśniowe - to znaczy, że trening jest mniej skuteczny. Nie zgodzimy się co do tego, jak poprawnie wprowadzić ciąg w wersji rumuńskiej:

  1. Wstań prosto, wyprostuj ramiona.
  2. Umieść stopy nieco węższe niż szerokość ramion, lekko ugnij kolana.
  3. Pochyl się z idealnie prostym grzbietem (jest to koniecznością!).
  4. Chwyć za pasek baru (chwyt do siebie), rozkładając ramiona nieco szerzej niż ramiona (przy okazji, rumuński stanovyu pull można wykonać przy pomocy hantli, ale z szyją łatwiej jest trzymać dłonie na wymaganej odległości).
  5. Wyprostuj swoje ciało płynnym ruchem.
  6. Weź głęboki oddech i powoli pochyl się do przodu. Trzymaj plecy w napięciu, prosto. Aby to zrobić, weź miednicę z powrotem, tak jakbyś chciał usiąść na krześle.
  7. Podczas przechylania ważne jest, aby trzymać szyjkę pręta w pobliżu przedniej powierzchni nóg, a nie tylko przed sobą.
  8. Kiedy rózga osiągnie poziom kolan lub połowy łydki, natychmiast rozpocznij powolny ruch do tyłu.
  9. Zrób wydech po przejściu najtrudniejszej części podnosząc poprzeczkę.
Jak wykonać martwy ciąg

Ta opcja martwego ciągu oszczędza Ci dolną część pleców, dlatego tak ważne jest wykonywanie ćwiczenia z idealnie płaskim grzbietem. Jeśli chcesz obniżyć pasek poniżej kolan, ale rozciąganie nie pozwala ci to zrobić, nie powinieneś osiągnąć żądanej amplitudy ruchu z powodu zgięcia tylnego!

To ćwiczenie nie jest jednym z płuc, więc nie powinieneś próbować wykonywać 20 powtórzeń 3-5 zestawów od pierwszego treningu. Jeśli czujesz, że nie masz już siły, aby trzymać się prosto - ćwiczenie należy pilnie zatrzymać! Jeśli zmęczenie wyprzedza cię zbyt szybko, spróbuj dodać do złożonych prostych ćwiczeń na rozwój mięśni pleców.