Rozwój elastyczności jest potrzebny nie tylko tym, którzy są zaangażowani w taniec. Jeśli masz elastyczność, wszystkie ruchy twojego ciała ulegają przemianie, stają się bardziej miękkie, piękniejsze i pełne wdzięku. Zastanów się, jak rozwinąć elastyczność ciała.

Rozwijanie elastyczności ciała: ktoś jest łatwy, ktoś trudny

Ogólnie rzecz biorąc, elastyczność jest tym samym wskaźnikiem rozwoju fizycznego ciała, co wytrzymałość, siła, zwinność i szybkość. Elastyczność jest wskaźnikiem maksymalnej amplitudy ruchów. Prawdopodobnie pamiętasz, jak elastyczność była określona w szkole, gdy przechodziła standardy: musiałeś stanąć na ławce i schylić się tak nisko, jak to możliwe, bez zginania kolan. Im niższe końce palców, tym większa elastyczność.

Jeśli z natury masz dobre dane w tym zakresie, wszelkie metody i sposoby rozwijania elastyczności przyniosą zadziwiająco szybkie rezultaty. Jeśli nie rozwinąłeś elastyczności natury, sukces będzie znacznie wolniejszy. Ponadto, jeśli nie jest to z natury związane z tobą, nadmierne wysiłki w celu jego rozwoju mogą być niebezpieczne dla twojego zdrowia. Dlatego nie powinieneś szukać odpowiedzi na pytanie, jak szybko rozwinąć elastyczność. W takim przypadku sekwencja jest zawsze potrzebna.

Metoda rozwijania elastyczności

Nawet jeśli nie masz możliwości uczęszczania do klubu fitness, jogi i rozciągania, nie powinieneś porzucać metod rozwijania elastyczności. Możesz w pełni ćwiczyć ciało w domu, a nawet 15 minut dziennie wystarczy, aby zauważyć zauważalne wyniki po 3-5 tygodniach. Jednak ćwiczenia z wykorzystaniem ściany gimnastycznej - i dzieci będą robić - dają najlepsze wyniki.

Pamiętaj, że każdy kompleks, który demonstruje, jak rozwijać elastyczność i plastyczność, musi zaczynać się od pełnego rozgrzania mięśni! Jogging, skakanka, rozgrzewka - wszystko, ale powinny być. W przeciwnym razie ryzykujesz zranieniem. Zastanów się, jak rozwinąć elastyczność za pomocą ściany gimnastycznej lub improwizowanych środków - krzesła, parapetu itp.

jak szybko rozwinąć elastyczność
  1. Lewa noga jest odsunięta na bok na ścianie gimnastycznej, stopa jest równoległa do podłogi: powoli obracaj stopę w stawie biodrowym (8-10 razy).
  2. Z tej samej pozycji wykonuj zgięcie (sprężyste) lewej stopy 5-6 razy.
  3. Z tej samej pozycji chwyć ręce po obu stronach lewej stopy i podążaj za delikatnym przechylaniem ciała do prostej lewej nogi 8 razy.
  4. Powtórz powyższe ćwiczenia dla drugiej nogi.
  5. Wykonaj odpowiedni lonży w podparciu na ścianie gimnastycznej. Powtórz 10 zgięć z podłokietnikiem dla każdej nogi.
  6. metody rozwoju elastyczności
  7. Prawa noga jest prosta, przodem do przyczółka na ścianie: wykonuj sprężyste pochylenie tułowia do przodu 8 razy, trzymając się stopy prawej nogi. Na koniec stań przez 30 sekund, a następnie powtórz dla drugiej nogi.
  8. Prawa noga jest odłożona na bok, opiera się na ścianie gimnastycznej. Obserwuj 8 jak rozwijać elastyczność przechyla się na prostą nogę, próbując dotknąć podłogi rękami. W ostatnim pochyleniu przytrzymaj przez 30 sekund i powtórz dla drugiej nogi.
  9. Stań twarzą do ściany, nogi szersze niż ramiona, stopy równolegle, ręce trzymaj przed sobą na poziomie klatki piersiowej. Obracaj naprzód i wewnątrz na przemian każdą stopą 8 razy. Jednocześnie stopniowo rozszerzaj nogi coraz szerzej. To ćwiczenie - jeden z najbardziej skutecznych, aby usiąść na poprzecznych podziałach.
  10. Z tej samej pozycji skręć w lewo i w dół, ostrożnie poruszając się w podziały. Następnie odwróć się i przejdź do sznurka po drugiej stronie.

Regularnie wykonując taki prosty kompleks, szybko rozwiniesz elastyczność i staniesz się bardziej plastyczny i pełen wdzięku.