Joseph Pilates opracował swój system ćwiczeń fizycznych, aby przywrócić zdrowie po urazach, więc kompleks jego ćwiczeń jest odpowiedni dla wszystkich bez wyjątku. Jego technika ma na celu wyćwiczenie określonego zestawu mięśni bez intensywnego obciążenia serca, co pozwala na 10-15 minutową sesję, aby dokładnie wyćwiczyć "strefę problemową". Na przykład kamaz pilates ponieważ prasa wpływa na wszystkie mięśnie brzucha, w tym na te głębokie, które praktycznie nie są zaangażowane podczas normalnego treningu.

Powolne i płynne ruchy są mało prawdopodobne, aby pomóc szybko schudnąć, ale Pilates pomoże schudnąć z powodu zagęszczenia tkanki mięśniowej, zwiększając ton całego ciała. Więc jeśli chcesz wzmocnić mięśnie, podciągnij figurę i nie poci się, jak aerobik, system Pilates jest dla ciebie. Kompleks ćwiczeń Pilates można wykonywać w domu, potrzebne są tylko wygodne ubrania i mata.

Podczas wykonywania wszystkich ćwiczeń należy dążyć do maksymalnego zaangażowania brzucha, ruchy są powolne i gładkie. Pilates jest również bardzo przydatny na plecach. Dzięki stałemu monitorowaniu prawidłowej pozycji kręgosłupa podczas ćwiczeń, mięśniowy gorset zostaje wzmocniony, poprawia się postawa i łaska.

Poniżej znajduje się 6 najskuteczniejszych ćwiczeń pilates na brzuch. Pomogą ci znaleźć szczupłą talię i napiętą prasę, robiąc tylko 3 razy w tygodniu.

Pilates ćwiczy na płaski brzuch:

Zmodyfikowane sto

To ćwiczenie ogrzewa mięśnie brzucha i przygotowuje je do dalszej pracy. Połóż się na plecach, unieś nogi i zgnij je w kolanach o 90 stopni. Ręce wyciągnięte wzdłuż ciała, dłonie w dół. Zrób wdech podczas wydechu, podnieś głowę i ramiona w górę. Poruszaj rękami w górę i w dół, jakby uderzając powierzchnię wody. Wróć do pozycji wyjściowej i zrelaksuj się. Powtórz ćwiczenie 10 razy.

zmodyfikowane sto

Skręcanie

Nogi są razem, skarpetki są wyciągnięte, ramiona są wyciągnięte w kierunku sufitu. Wdech, kiedy wydychasz, powoli podnosisz się, aż usiądziesz. Postaraj się poczuć, jak kark za kręgiem spada z podłogi. Następnie, tak samo powoli, wróć do pozycji wyjściowej. Poczuj, jak każdy krój przytula się i relaksuje. Powtórz 10 razy.

skręcać w górę

Rozciąganie jednej nogi

Podnieś głowę i ramiona, przyciągnij lewe kolano do klatki piersiowej, unieś prawą nogę i rozciągnij ją do przodu, a palce u nóg zostaną wyciągnięte. Żołądek jest wyciągnięty jak najwięcej. Zrób wdech podczas wydechu, pociągnij lewą stopę i przyciśnij prawe kolano do klatki piersiowej. Zmień pozycję nóg 20 razy.

rozciąganie jednej nogi

Rozciąganie nóg

Nogi podniesione, kolana ugięte pod kątem 90 stopni. Ręce wyciągnięte w górę. Wdech, podczas wydechu, podnieś głowę i ramiona, wyprostuj nogi i odsuń ręce. Spróbuj rozprostować ręce i nogi. Wróć do pozycji wyjściowej. Ćwicz, aby wykonać 10 razy.

rozciąganie nóg

Skręcanie

Usiądź, zegnij kolana, chwyć nogi rękami, przyciśnij brodę do klatki piersiowej. Podczas wydechu odchyl się do tyłu, aż ostrza dotkną maty. Wróć do pozycji wyjściowej. Wykonuj ćwiczenie powoli, maksymalnie przyciągając mięśnie brzucha.

skręcanie

Trudne zadanie

Kolana ugięte pod kątem 45 stopni, stopy przyciśnięte do podłogi. Po wydechu wyprostuj lewą nogę, kolana są do siebie równoległe. Jednocześnie podnieście ręce do sufitu, dłonie do siebie. Wdech, przy wyjściu, podnieś głowę i ramiona, aż ramiona będą równoległe do rozciągniętej nogi. Nie przeciągaj się kosztem mięśni ramion i ramion. Używaj tylko mięśni brzucha. Powtórz ćwiczenie 10 razy, zmieniając przedłużoną nogę.

trudne zadanie