Wiele osób marzy o posiadaniu siłowni w domu, ale tylko nieliczni mogą to robić. W tym przypadku istnieje wyjście - są to opcje kompaktowe, na przykład stepper . Ta maszyna do chodzenia na miejscu symuluje wchodzenie po schodach. Ma prymitywny komputer, który nie tylko liczy liczbę wykonanych kroków, ale także spalone kalorie. Istnieją różne wersje takich symulatorów, które mogą być wyposażone w dodatkowe funkcje, na przykład uchwyt na dłonie itp.

Wykorzystanie symulatorów do chodzenia i biegania

Podczas sesji na tym symulatorze wiele mięśni ciała otrzymuje ciśnienie: nogi, uda, pośladki. To właśnie te części ciała, które z wielu osób płci pięknej biorą pod uwagę ich problem. Dzięki regularnym treningom możesz pozbyć się cellulitu i znacznie poprawić kondycję organizmu. Ponadto, podczas chodzenia, prasa otrzymuje również pewne obciążenie, które z kolei pomoże pozbyć się fałd w jamie brzusznej. Jeśli symulator, symulujący chodzenie, jest wyposażony w specjalne dźwignie dla rąk, wówczas podczas ćwiczeń mięśnie klatki piersiowej i pleców również otrzymują obciążenie. Ponieważ krokowy odnosi się do maszyny sercowo-naczyniowe , przy regularnych treningach poprawia kondycję i pracę układu sercowo-naczyniowego i oddechowego. Nie zapomnij o stracie na wadze, ponieważ półgodzinne ćwiczenia pomogą stracić około 250 kalorii.

Jak korzystać z symulatora sportowego do chodzenia?

Zanim przejdziesz do symulatora, musisz się rozciągnąć. Przez pierwsze 7 dni trening nie powinien trwać dłużej niż 15 minut, ponieważ mięśnie powinny przyzwyczaić się do obciążenia. Upewnij się, że plecy są wyprostowane podczas ćwiczeń, a ciało lekko pochyla się do przodu. Ważne jest, aby kolana nie były zredukowane, a stopy były całkowicie na pedałach. Podczas treningu na przemian powolne i szybkie tempo oraz chodzenie z głębokim krokiem. Po tygodniu czas zajęć można zwiększyć do 25 minut.