Gięcie nóg to ćwiczenie, które skutecznie wpływa na środkową część ścięgien. To doskonała okazja, aby poprawić kształt nóg! Ponadto, ten obszar, który nie jest wystarczająco obciążony, jest bardzo podatny na pojawienie się cellulitu. Ćwicząc zginanie nóg, uzyskujesz smukłe, piękne nogi, a także celowe zapobieganie cellulitowi.

Ugnij nogi leżące

Aby poprawnie zgiąć nogi w symulatorze, ważne jest, abyś mógł sam dostosować symulator - i ogólnie wybierz symulator, jeśli masz wybór.

Przede wszystkim wybierając klasyczną ławkę płaską i ławkę z przerwą, wybierz ostatnią opcję. Jest najbardziej odpowiedni anatomicznie i pozwala uniknąć nadmiernego obciążenia w dolnej części pleców, co jest bardzo łatwe do wykonania, jeśli ćwiczysz na prostej ławce - ponieważ podczas podnoszenia nóg, pośladki mimowolnie rozciągają się do góry, co powoduje niepotrzebne obciążenie kręgosłupa w okolicy lędźwiowej. Zagięcie nóg w maszynie nie będzie cię zranić, chyba że sam przerwiesz technikę.

Przed rozpoczęciem ćwiczenia należy ustawić rolki tak, aby znajdowały się dokładnie na poziomie tylnej powierzchni kostek.

Po tych ustawieniach możesz przejść bezpośrednio do zginania nóg symulatora: ustaw się przodem w dół i mocno przytrzymaj uchwyt. Umieść rolki z tyłu kostek. Wykonaj głęboki wdech, a podczas wydechu jednym ruchem, bez szarpnięć, przeciętnie pociągnij rolki do pośladków. Przytrzymaj nogi przez kilka sekund w najwyższym punkcie i dopiero po tym starcie w tym samym tempie, aby poruszać się w przeciwnym kierunku. Ważne jest, aby nie wykonywać gwałtownych ruchów. Wykonaj 3 zestawy po 12-15 powtórzeń.

Jeśli jednocześnie ważne jest, aby ładować golę tak bardzo, jak to możliwe, pamiętaj o pociągnięciu palców do siebie. Pomiędzy powtórzeniami nie zapomnij całkowicie wyprostować nóg, aby nie rozładować ładunku i nie wykonywać ćwiczenia mniej użytecznego. Wydłużanie i przedłużanie powinno odbywać się w tym samym umiarkowanym tempie.

Co powinienem zrobić, jeśli boli mnie kolano podczas zginania nóg?

Jeśli twoje kolano boli podczas zginania, może być kilka przyczyn:

  • wykonujesz ćwiczenie zbyt wolno, co powoduje, że kolano jest nietypowym ładunkiem, dlaczego je zraniłeś;
  • wykonujesz ćwiczenie zbyt szybko, dlatego łatwo przeciążać staw kolanowy;
  • podczas wykonywania ćwiczeń kolana nie zwisają z ławki, ale leżą na niej - jest to kolejny pewny sposób szybkiego zranienia w wyniku ćwiczenia.

Zawsze jest jeszcze jedna opcja - po prostu wybrałeś niepotrzebnie silny ładunek. Jeśli ćwiczyłeś ostatnio, a twoje biodra nie są jeszcze bardzo silne, oznacza to, że twoje kolana również nie są dostatecznie wyćwiczone. Nie powinieneś ich przepracowywać - to nie jest droga do szybkiego treningu, ale droga do zranienia.

Zginanie nóg w pozycji siedzącej

Zagięcie nóg w symulatorze podczas siedzenia jest wspaniałym ćwiczeniem skierowanym na wnętrze mięśni brzucha i łydek. Ćwicząc to ćwiczenie, możesz natychmiast się go pozbyć zgięcie nóg dwa obszary problematyczne.

Odrzuć oparcie, usiądź na siedzeniu specjalnego symulatora, pozostawiając kolana w pozycji wiszącej. Pozycja nie powinna uniemożliwiać zginania nóg w dowolnej amplitudzie. Tył dolnej nogi opiera się o rolki. W pozycji wyjściowej nogi powinny być prawie proste. Trzymając uchwyt, odchyl ciało do tyłu, wdychaj i wydychaj płynnie podczas wydechu. Kiedy staw kolanowy tworzy kąt 90 stopni, napinaj mięśnie ud tak mocno, jak to możliwe. Wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj 3 zestawy 12-15 razy. Ćwiczenia należy wykonywać bez szarpnięć, aby nie uszkodzić stawów kolanowych.