Piękna postawa - marzenie każdej kobiety. Jest to zobowiązanie nie tylko do zdrowia, ale także daje łaskę i szlachetność. Ale co zrobić, jeśli Twoja postawa uległa korekcie w siedzącym trybie życia (na przykład podczas nauki lub pracy)? Odpowiedź jest prosta. Jest pilnie konieczne, aby to naprawić! Aby to zrobić, oferujemy zestaw ćwiczeń dla prawidłowej i pięknej postawy. Natychmiast zauważamy, że wszystkie te techniki nie przyniosą natychmiastowych rezultatów, a dla skuteczności ćwiczeń i poprawy postawy potrzeba co najmniej 3-4 tygodni codziennego treningu.

Tak więc, ćwicz dobrą i gładką postawę.

Ćwiczenie 1

Stań na czworakach, kolana razem, ramiona wyprostowane. Trzymaj głowę prosto. Wykonuj tylne zakręty (jak kot). Powtórz 15-20 razy.

Ćwiczenie 2

Kolejna odmiana pierwszego ćwiczenia. Wejdź na czwórki, kolana na szerokość barków, ramiona proste. Zwróć uwagę, że pozycja ciała powinna być absolutnie prosta (nie zginaj w dolnej części pleców). Wyciągnij prawą rękę do przodu, a lewą nogę z powrotem. Przytrzymaj tę pozycję przez 2-3 sekundy, a następnie wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz ćwiczenie, zmieniając pozycję ramion i nóg. Kontynuuj ćwiczenie 15-20 razy, na przemian ręce i nogi.

Ćwiczenie 3

Połóż się na brzuchu, połóż brodę na rękach, nogi proste. Następnie powoli podnoś prosto nogi (tak wysokie, jak to tylko możliwe). U góry przytrzymaj przez 2-3 sekundy i powoli opuść nogi na podłogę. Powtórz ćwiczenie 10-20 razy (jeśli na początku ciężko ci je wykonać, a następnie ogranicz do 5 razy).

Ćwiczenie 4

Następnie połóż stopy na podłodze, połóż ręce przed sobą. Nie podnosząc nóg z podłogi, powoli podnieś ręce i górny tors tak wysoko, jak możesz. W najwyższym punkcie przytrzymaj przez 2-3 sekundy i powoli opuść ramiona i ciało na podłogę. Powtórz ćwiczenie 10-20 razy.

Aby zwiększyć obciążenie, wyciągnij ręce przed siebie i jednocześnie podnieś ręce i nogi do góry.

Ćwiczenie 5

Ćwiczenia na plecach (postawa) mogą być wykonywane i przy użyciu ważenia. Na przykład hantle. Stań prosto, stopy na szerokość barków, głowa lekko pochylona do przodu. Ręce opuszczają szwy, w każdej ręce na hantlach. Podczas wdechu unieś ramiona do góry, a następnie delikatnie pociągnij je z powrotem i równie powoli, wykonując wydech. Wykonaj 2 zestawy po 10-15 powtórzeń. Aby wykonać to ćwiczenie, wystarczy, aby kobieta miała 2 hantle po 0,5 kg każdy. Z biegiem czasu ciężar hantli można zwiększyć.

Ćwiczenie 6

Stań prosto, rozsuń nogi. Chwyć ręce za plecy w "zamku". Następnie, nie podnosząc obcasów z podłogi, wykonaj zgięcie do przodu (do kąta 90 stopni). A jednocześnie podnieś połączone ramiona (tak wysokie, jak to tylko możliwe). W tym samym czasie nie obniżaj głowy, ale patrz w przyszłość. Przytrzymaj tę pozycję przez kilka sekund i wróć do Лучшие упражнения для осанки pozycja wyjściowa.

Ćwiczenie 7

Połóż się na brzuchu, nogi razem. W każdej ręce weź mały hantel. Podnieś górną część tułowia i rozłóż ramiona, imitując pływanie. Wykonaj w ciągu 5-10 sekund, w zależności od sprawności fizycznej, i wróć do pozycji wyjściowej. Odpoczywaj na podłodze przez 10-15 sekund i kontynuuj ćwiczenie.

Wszystkie powyższe ćwiczenia dla prostej postawy najlepiej wykonywać w połączeniu ze środkami zapobiegawczymi. Mianowicie, zwróć uwagę na to, jak siedzisz, stoisz, chodzisz. Nie musisz siłą ciągnąć za sznurek, kręgosłup ma naturalne krzywe, nie próbuj ich eliminować. I po prostu upewnij się, że ramiona są wyprostowane i opuszczone podczas chodzenia, a czubek głowy aspiruje do góry. Ponadto upewnij się, że twoje łóżko było twarde i równe. I bądź zdrowy!