W dzisiejszych czasach rozciąganie staje się coraz bardziej popularne. Jeśli wyjaśnisz istotę tych ćwiczeń łatwiej, wtedy ćwiczą rozciąganie wszystkich mięśni, tak aby te klasy były tak popularne wśród tancerzy i wielu sportowców. Jednak nawet jeśli twoja działalność zawodowa nie jest z tym związana, rozciąganie nadal przyniesie ci korzyść. To nie tylko wspaniały sposób na rozluźnienie wszystkich mięśni ciała, rozwinięcie elastyczności, plastyczności i łaski w ruchach, ale także pomoc w odchudzaniu.

Rozciąganie do utraty wagi

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że dość trudno jest stracić te dodatkowe funty tą metodą. Jednak rozciąganie (rozciąganie) daje bardzo atrakcyjne wyniki. Jeśli robisz to regularnie, przyspieszasz przemianę materii w ciele, dzięki czemu tłuszcze zaczynają być konsumowane bardziej aktywnie, a utrata wagi zyskuje doskonałą szybkość.

Joga, która opiera się na statycznym rozciąganiu (gdy zajmujesz pozę, rozciągając mięśnie i trzymasz ją), pokazuje świetne wyniki dla postaci tych, którzy zwracają się do niego przez wiele lat. Warto wspomnieć, że nie oznacza to, że można jeść wszystko: joga, na przykład, wyklucza mięso z diety i przestawia się na naturalną żywność, dzięki czemu są one zazwyczaj tak szczupłe.

Jest inny rodzaj rozciągania - dynamiczny. Ta opcja jest idealna dla różnych treningów i utrudnień. W tym przypadku nie zajmujesz pozycji, ale rozciągasz się w określonym kierunku, starając się rozciągnąć mięśnie. W większości klas skuteczne rozciąganie łączy obie te metody.

Rozciąganie dla początkujących

Metoda rozciągania w ogóle, każdy z nas jest znany z zajęć szkolnych w wychowaniu fizycznym. Rozważ proste ćwiczenia dla tych, którzy dopiero zaczynają angażować się w rozciąganie:

  1. Stojąc prosto, nogi zgięte w kolanach, stań na szerokość ramion. Jedną rękę delikatnie podnieś i rozciągnij. Zmień ręce i powtórz ćwiczenie. Wykonaj ćwiczenie 6 razy.
  2. Siedząc po turecku, pochyl głowę prawą ręką w prawo. Zablokuj na 15 kontach w tej pozycji. Zrelaksuj się, zdejmij rękę, a następnie powtórz drugą rękę. Wykonaj 8 razy dla każdej strony.
  3. Stań tyłem do ściany. Powoli przykucnij, przesuwając dłonie po ścianie. W najniższym punkcie możesz trzymać 20 kont. Wykonaj ćwiczenie 6 razy.
  4. Lunge do przodu, utrzymując poziom pleców, na prawej nodze. Prawa ręka - z boku, z lewej - do głowy. Pochyl się nad wyciągniętą ręką, trzymaj pozę za 30 banknotów. Zmień nogę, powtórz ćwiczenie. Uruchom łącznie 8 razy.
  5. Siedząc na podłodze, szeroko rozstawione nogi, dłonie spięte z tyłu głowy. Delikatnie pochylić się do przodu, próbując dotknąć prawego kolana. Następnie odpręż się i wykonuj dla drugiej nogi. Wykonaj 6 razy w każdym kierunku.
  6. Siedząc na podłodze, szeroko rozstawione nogi, prawa noga zgięta w kolanie, dłonie połączone rozciągnij dla początkujących tył głowy. Rozciągnij się do prostej nogi, a następnie rozluźnij, ugnij drugą nogę, wyprostuj pierwszą i powtórz ćwiczenie. Wykonaj 6 razy dla każdej strony. Idealnie, musisz chwycić stopę za rękę i ustalić pozycję na 20 kontach.
  7. Popularnym ćwiczeniem jest "motyl". Siedząc na podłodze, połącz stopy ze sobą i pociągnij kolana do podłogi, pomagając sobie z łokciami. Dłonie można umieścić na stopie.

Nie powinieneś rozciągać się na nieogrzewane mięśnie - z tego będzie więcej szkody niż pożytku. Przed ćwiczeniami biegaj lub skacz z liną przez 5-10 minut.