System Tabata Przeznaczony dla osób, których grafik jest malowany w kilka sekund, a czas szkolenia jest w najbardziej optymistycznej wersji - 5 minut dziennie. Ale naukowcy udowodnili, że w ciągu 5 minut możesz spalić tłuszcz (tylko jeśli naprawdę chcesz).

Ćwiczenia odchudzające Tabata zostały opracowane w Tokio, w Institute of Fitness. Ćwiczenia spalające tłuszcz nie powinny być nazywane Tabatą, mianowicie Tabatą, ponieważ system ma swoją nazwę na cześć "odkrywcy" - Izumi Tabata.

Istotą ćwiczeń systemu odchudzającego Tabata jest spalanie złogów tłuszczu, w tym cellulit , w najkrótszym możliwym czasie i, oczywiście, bez szkody dla zdrowia.

Zasada ćwiczeń:

 • 20 sekund - pracujemy;
 • 10 sekund - odpoczywamy;
 • wykonać 8 rund.
Ćwicz
 1. Nogi na szerokość ramion, ramiona wzdłuż ciała. Wysoko podskakując i na przemian podnosząc stopę do pośladków, podnosząc i obniżając ręce. Trajektoria ćwiczenia - w górę iw dół, działa w bardzo szybkim tempie tylko przez 20 sekund.
 2. Odpoczywamy - chodzimy aktywnie.
 3. IP - skulony, nogi szersze niż ramiona, palce zwrócone do przodu, ramiona wyciągnięte przed klatką piersiową i połączone dłońmi. Podczas wydechu zaczynamy aktywnie wykonywać ćwiczenia "zapaśników sumo" - podnosimy na przemian, potem lewą, potem prawą nogę, pochylamy się do kolana jak najwyżej.
 4. Odpoczynek - kroki na miejscu.
 5. Skaczące nożyczki - rozstawione nogi i ręce, potem nogi razem, ramiona skrzyżowane przed nami. Przenoszenie tak aktywne, jak to możliwe!
 6. Odpoczywamy - wkraczamy na miejsce.
 7. Nogi są szersze niż ramiona, bierzemy hantle w dłonie, wstajemy - przysiadujemy, ramiona z hantlami są uniesione nad naszą głową, prostujemy nogi, a my zginamy ramiona z hantlami na łokciu.
 8. Odpoczywamy - wkraczamy na miejsce.
 9. Wykonaj up.1 w jeszcze bardziej aktywnym tempie.
 10. Odpoczywamy - wkraczamy na miejsce.
 11. Wykonaj ex.
 12. Odpoczywamy - wchodzimy.
 13. Wykonaj up
 14. Odpoczynek - kroki.
 15. Wykonaj przykład 7.
 16. Odpoczywamy i wykonujemy kolejne 6 okrążeń.