Czy myślisz, że skakanka jest zabawą tylko dla dzieci? Wcale nie. Korzyści z liny dla utraty wagi są niezaprzeczalne i potwierdzone wieloma pozytywnymi opiniami. Regularne ćwiczenia pomogą ci jeszcze raz polubić tę zabawną dziecięcą zabawę i, oczywiście, schudnąć.

Jeśli dzisiaj zjadłeś kremowy tort i pomyślałeś, że jutro będziesz musiał iść na dietę, pomogą Ci skoki na skakance. Tylko pół godziny intensywnych skoków pozwoli spalić 300-400 kilokalorii. Skakanie może poprawić wygląd twoich ud, pośladków, a nawet dłoni. Pomoże to wzmocnić górną część ciała, skóra stanie się elastyczna, a dłonie będą zdrowsze. Po kilku intensywnych treningach będziesz wyglądać szczupły, a nogi zachwycą Cię atrakcyjnymi kształtami.

Pytając, czy można schudnąć skacząc na skakance, warto wiedzieć, że takie ćwiczenia pomogą nie tylko schudnąć, ale także poprawią funkcjonowanie serca i układu krążenia. W rezultacie poprawisz nie tylko swój wygląd, ale także zdrowie. Regularne ćwiczenia pomogą znacząco wzmocnić ciało i zwiększyć elastyczność stawów.

Znakomicie pasuje do skakanka, a to pomoże przyspieszyć metabolizm To pozwoli Ci zobaczyć szybki efekt w utracie wagi. Dodatkowe korzyści takiego treningu to niski koszt samej liny i szybki efekt, a także zdolność do ładowania w domu, a także na podwórku na świeżym powietrzu.

Jak skakać na linie, aby schudnąć?

Przed rozpoczęciem szkolenia ważne jest, aby odpowiednio się do nich przygotować i przestrzegać zasad i konsekwencji. Na początku możesz rozpocząć trening jednego dnia, powoli zwiększając ich liczbę i intensywność.

Ile trzeba wskoczyć na linę, aby schudnąć?

Najpierw powinieneś wybrać odpowiednią linę, głównym kryterium wyboru powinna być jej długość. Jeśli wejdziesz na linę pośrodku, długość uchwytów powinna być nieco większa niż pod pachami. Długą linę można ciąć, wiążąc węzły na końcach. Ponadto warto wybrać odpowiednią linę wagową, lepiej kupić lekki plastik. Istnieją skoki nawet z licznikami, aby sprawdzić czas i spalone kalorie.

Ćwiczenia na linie do utraty wagi powinny być stopniowo zwiększane w celu wzmocnienia mięśni i stawów. Zacznij powoli skakać. W pierwszym tygodniu możesz zrobić jeden trening dziennie, przeskakując 10 razy przez 20 sekund i pauzując pomiędzy każdym treningiem przez 30 sekund. Następnie tempo można stopniowo zwiększać, koncentrując się na swoim ciele i zaprezentowanym stole.

Skakanka do odchudzania - stół

skakanka do tabeli odchudzania

Codzienne ćwiczenia zapewnią Twojemu ciału wiele korzyści, podniosą nastrój i wydolność tlenową Twojego organizmu. Zwiększając masę mięśniową, możesz pięknie uformować swoje ciało, ponieważ pomagają również odchudzanie skakać na linie .

5 zasad skutecznego treningu

  1. Wygodne ubrania . Będziesz potrzebować dobrze dopasowanego sportowego kombinezonu, szortów lub legginsów z podkoszulkiem. Idealnie, odzież powinna być wykonana z materiału bawełnianego lub specjalnego oddychającego materiału sportowego, który pomaga usunąć nadmiar potu. Pamiętaj, aby podnosić buty, amortyzujące skoki, nie powinny to być trampki.
  2. Miejsce do praktyki . Możesz trenować zarówno w domu, jak i na ulicy. Najważniejsze, że powierzchnia jest stabilna, płaska, a stopy nie ześlizgują się.
  3. Prawidłowa postawa . Trzymaj się prosto, Czy można schudnąć skacząc z liny? Spójrz, napnij łokcie i nie przyłączaj się do kolan.
  4. Regularność zajęć . Pamiętaj, że lepiej trenować krótko i systematycznie niż wyczerpywać ciało bardzo raz w tygodniu.
  5. Alternatywne skoki . Głównym ćwiczeniem jest skakanie na dwóch nogach, ale czasami możesz wykonać kilka skoków na jednej nodze.

Przeciwwskazania

Ten rodzaj aktywności sportowej nie jest zalecany dla osób z nadwagą, a także dla osób, które mają wspólne problemy. Jeśli poczujesz ból lub kliknięcia w stawach, skonsultuj się z lekarzem. Eksperci zalecają także odmowę wykonania ćwiczeń tym, którzy cierpią na choroby serca lub zaburzenia krążenia.