Każda osoba, która aktywnie zajmowała się jego postacią, stara się jak najlepiej wykorzystać wszystkie rodzaje aktywności, aby wydać więcej energii i szybciej schudnąć. W związku z tym bardzo popularne stało się pytanie, ile kalorii spaliło się, gdy przysiady są bardzo popularne. Jest to jedno z najpopularniejszych ćwiczeń, które jest dostępne w domu i na siłowni. Wiele kobiet używa go codziennie, aby utrzymać apetyt w ustach pośladków i ud.

Ile kalorii spala przysiady?

Obecnie naukowcy nie wydedukowali dokładnej formuły, która pozwoliłaby obliczyć wydatek kaloryczny podczas przysiadów. Jest to całkiem logiczne, ponieważ tylko przysiady wciąż nie doprowadzą twojej figury do ideału - lepiej jest zawrzeć je w kompleksie trening , aby wpłynąć nie na jedną izolowaną grupę mięśniową, ale wiele naraz.

Studiując pytanie, ile kalorii spożywa się podczas przysiadu, można znaleźć wiele liczb. Biorąc pod uwagę przysiady w ramach gimnastyki, można obliczyć, że w zależności od tempa i początkowej masy zużycie energii będzie wynosić od 250 do 350 kcal na godzinę. Oznacza to, że kucanie 10 minut, wydasz średnio około 50 kcal. Liczba ta jest łatwa do powiększenia: wystarczy podnieść hantle o wadze 1,5-2 kg, a spożycie kalorii będzie wynosić około 60 kcal przez 10 minut.

Dlaczego przysiady są ważne dla utraty wagi?

Przysiady, oprócz natychmiastowego spalania kalorii, pomagają budować masę mięśniową zamiast tłuszczu. Masa mięśniowa sama w sobie spala więcej kalorii niż tłuszcz, a im więcej mięśni na ciele, tym szybciej topią się tkanki tłuszczowe. Dlatego ważne jest, aby uwzględnić przysiady w twoim treningu. Ponadto ćwiczenie to jest jednym z najlepszych do utrzymania tonu pośladków i poprawy ich kształtu.