Najlepszym sposobem na znalezienie pięknego, elastycznego, apetycznego tyłka, pozbawionego nutki cellulitu lub utraty tonu - są przysiady. To prawda, że ​​nie są to te, które są zwykle oferowane do wykonania w szkole w ramach wychowania fizycznego, ale specjalne, w których obciążenie rozkłada się dokładnie na te mięśnie, które są odpowiedzialne za atrakcyjność i tonację pośladków.

Jakie mięśnie huśtają się podczas kucania?

Praktycznie w każdym wariancie przysiadów, z obciążeniem lub bez, zaangażowane są następujące mięśnie:

 • mięsień czworogłowy (tzw. mięsień czworogłowy uda);
 • mięśni przywodziciela uda;
 • duże mięśnie pośladkowe;
 • mięśnie opatrunkowe (dają piękny kształt podudzia).

Poza tym mięśnie łydek i bicepsy udowe są również zaangażowane w ten proces, ponieważ biorą udział w rozkładzie obciążenia i pomagają utrzymać równowagę.

Im głębiej przysiadasz, tym więcej mięśni pośladków się włącza, co oznacza, że ​​bardziej efektywny trening jest dla znalezienia pięknej brazylijskiej dupki.

Ponadto, jeśli przysiadasz z ciężarem (na przykład z hantlami, sztangą lub sztangą), to podczas treningu aktywnie rozwijają się mięśnie grzbietu i mięśnie brzucha.

W związku z tym, że w proces ten włączono dużą liczbę mięśni, trening będzie przydatny nie tylko do kształtowania pięknego kształtu pośladków, ale także do ogólnego utrzymania ciała w jego tonie. Najważniejsze, aby nie zapomnieć o elementarnej rozgrzewce przed treningiem i aby od razu nie rozpocząć pracy: zmniejszy to ryzyko obrażeń.

Co dają przysiady?

Jeśli uważasz, że przysiady dla dziewcząt są ściśle ukierunkowanym ćwiczeniem i pomogą tylko skorygować kształt pośladków, jesteś głęboko w błędzie. Możesz użyć tego ćwiczenia, aby osiągnąć zupełnie inne cele:

 • przysiady dla pięknych księży (to chyba najbardziej pożądany efekt - do tego trzeba siedzieć tak głęboko, jak to możliwe, a szczególnie dobrze na pośladkach przysiady z hantlami);
 • przysiady, eliminując cellulit (do takich przysiadów pożądane jest noszenie specjalnych szortów antycellulitowych i nakładanie kremu, a poza tym stosowanie tej samej techniki co w przypadku pośladków);
 • przysiady na urocze uda (w tym przypadku nie można przykucać tak głęboko, jak w przypadku tworzenia pięknych pośladków).

Kucanie dla kobiet to świetny sposób na utrzymanie ciała w formie i przyciągnięcie podziwiających spojrzeń na plaży!

Jak robić przysiady

Jak robić przysiady?

Ważne jest, aby zrozumieć, że pompowanie przysiadu może być wykonane tylko wtedy, gdy wykonasz ćwiczenie poprawnie. Należy go najpierw nauczyć się i wykonywać bez obciążenia, a następnie przejść do opcji z dodatkowym ładunkiem w postaci sztangi, sztangi lub pary hantli. Technologia jest prosta, ale ważne jest, aby wziąć pod uwagę i postępować zgodnie z instrukcjami dla każdego drobiazgu.

 1. Stań prosto, ustaw stopy nieco szersze niż ramiona.
 2. Przysiadaj gładko, kładąc ciężar na piętach i odpychając pośladki, jakbyś chciał usiąść za tobą na niewidzialnym krześle.
 3. Kiedy twoje okrążenie jest pod kątem 90 stopni, zacznij się prostować, a także przenieść ciężar z powrotem.
 4. Co czwarty należy pozostawać w pozycji głębokiego przysiadu, gdy kolana są zgięte pod kątem 90 stopni i próbować stać przez 30-40 sekund.
 5. Na poziomie zaawansowanym możesz wykonywać to ćwiczenie za pomocą szyji lub baru na ramionach lub z hantlami w dłoniach. Obciążenie zwiększa obciążenie i przyczynia się do bardziej aktywnego rozwoju mięśni pośladkowych.
Przysiady na pośladki

Przysiady na pośladki, pod warunkiem, że są wykonywane prawidłowo i regularnie, 3-5 razy w tygodniu z ładunkiem, da zauważalne wyniki w ciągu 3-4 tygodni. Im więcej czasu poświęcisz na ćwiczenie, tym szybciej Twoje pośladki przybiorą uwodzicielski kształt!