Współczesny rytm życia większości dorosłych, a zwłaszcza dzieci, charakteryzuje się brakiem aktywności. Aby wprowadzić sport do swojego domu i przyciągnąć do niego dzieci, możesz zainstalować dom poziomy pasek w drzwiach . Jest to bardzo przydatne urządzenie, po ustaleniu, że znajdziesz wiele pozytywnych chwil.

Poziomy pasek w drzwiach: zalety i funkcje

Obecność poziomej poprzeczki w domu - to niewątpliwie ogromny plus. Przede wszystkim jest to rozwiązanie problemu z plecami i dyskami międzykręgowymi. Jest to szczególnie przydatne dla dzieci, ponieważ problemem jest oderwanie współczesnego dziecka od komputera i przyłączenie go do sportu. Pozioma poprzeczka domu w tym przypadku nie pozostawi dziecka obojętnym.

Po wyposażeniu takiego atrybutu warto wziąć pod uwagę kilka ważnych punktów: poziomy pasek dla domu nie powinien kolidować z rodziną, to znaczy, że należałoby umieścić go w drzwiach, które są mniej popularne i mniej zadowalające.

Ważne jest, aby taki atrybut sportowy pasował do ogólnego wnętrza. W takim przypadku można pomalować pasek w wybranym kolorze, w połączeniu z wnętrzem. Widok poziomy poziomych prętów pomoże wykonać różne ćwiczenia: wszystkie rodzaje podciągnięć, ćwiczenia dla prasy, łącznie z pozycją do góry nogami. Wytrzymuje ten projekt średnio 130-150 kg. Mocowanie odbywa się za pomocą śrub kotwiących 9-10 mm do pionowej cegły lub ściany betonowej. W żadnym wypadku taki poziomy pręt nie powinien być montowany na przegrodach płyt kartonowo-gipsowych. Istnieją trzy rodzaje poziomych prętów ściennych: poziome pręty-bary (zdejmowana podstawa), poziome drzwi (pojedyncza poprzeczka), narożna ściana (pojedyncza poprzeczka, która jest przymocowana do narożnika).

Jeśli masz małe mieszkanie, a taki atrybut nadal stanowi niedogodność dla twoich bliskich, wówczas warto kupić wyjmowany poziomy drążek. W tym przypadku jest jeszcze jeden plus: dzieci w różnym wieku będą mogły również korzystać z paska. Zdejmowany poziomy drążek łatwo można zamocować drzwi i równie łatwo usunięte. Ciężar konstrukcyjny - do 3 kg. Maksymalna szerokość takiego urządzenia to 90 cm, dlatego nie martw się, jeśli masz szerokie drzwi. Możesz także wyregulować wysokość gzymsu drzwi i głębokość otworu. W tym modelu można wykonywać następujące ćwiczenia: podciąganie szerokie, równoległe, średnie i wąskie; pompki (poziomy pasek jako podparcie); ćwiczenia brzucha (poziomy pasek umieszczony w dolnej części drzwi jako podnóżek). Dopuszczalne obciążenie zdejmowanego drążka poziomego - do 200 kg. Dostosowanie wymaganej wysokości zapewnia długotrwałą pracę takiego poziomego pręta. Jedyną wadą tego rodzaju poziomego pręta może być nieprawidłowy montaż, w wyniku którego pod wpływem ciężaru poziomy pręt może się zepsuć i spowodować obrażenia. Aby uniknąć ewentualnych problemów podczas instalowania paska poziomego, musisz znać pewne niuanse.

Domowy poziomy pasek w drzwiach

Ważna część w poziomym pasku - poprzeczka. Odpowiada za ciężar, który będzie musiał wytrzymać. W przypadku stosowania materiałów o niskiej jakości możliwe jest odkształcenie poprzeczki pod wpływem ciężaru. Aby tego uniknąć, należy obliczyć maksymalne możliwe obciążenie i wybrać najsilniejszy materiał do tego. Istotne znaczenie ma również zamocowanie poziomego pręta. W takim przypadku należy unikać możliwych obrażeń. Nie ma konieczności wydawania pieniędzy na zakup rury na poziomy drążek. Możesz użyć stalowej rury wodnej. Po zainstalowaniu takiej rury należy emaliować cień, którego potrzebujesz.

Poziomy pasek w drzwiach1Poziomy pasek w drzwiach2Poziomy pasek w drzwiach3
Poziomy pasek w drzwiach4Poziomy pasek w drzwiach5Poziomy pasek w drzwiach6
Poziomy pasek w drzwiach7Poziomy pasek w drzwiach8Poziomy pasek w drzwiach9