Dr Bubnovsky stworzył zestaw ćwiczeń, który pozwala pozbyć się chorób kręgosłupa i stawów. Jest nieskomplikowany i każdy może to zrobić w domu. Lekarz mówi, że przy regularnej realizacji kompleksu można się go pozbyć choroba zwyrodnieniowa stawów , przepuklina, reumatoidalne zapalenie stawów i inne problemy.

Kompleksowe ćwiczenia dla kręgosłupa Bubnovsky

Wiele osób cierpiących na problemy z kręgosłupem i stawami, wyklucza dodatkowy wysiłek fizyczny, ale nie dotyczy to gimnastyki oferowanej przez Bubnovsky'ego, ponieważ jest on oszczędny. Po kilku zabiegach ból i skurcze znikną. Ponadto napięcie mięśni wzrośnie.

Ćwiczenia Bubnowskiego dla kręgosłupa w domu:

 1. Pierwsze ćwiczenie ma na celu rozluźnienie mięśni grzbietu i wykonanie go, stanięcie na czworakach, z naciskiem na kolana i dłonie. Trzeba się zrelaksować, a następnie wydychając, powoli ugiąć się w plecy, a następnie, wdychając, zrobić ugięcie.
 2. Rozciąganie pleców znajduje się na liście trzech głównych ćwiczeń Bubnovsky'ego dla kręgosłupa, ponieważ pomaga kręgom zająć właściwą pozycję. IP jest identyczne z pierwszym ćwiczeniem, ale tylko ręce powinny być zgięte w łokciach. Podczas wdechu przechyl ciało na podłogę i zrób wydech, usiądź na piętach pośladków. Jeśli wszystko zostanie wykonane prawidłowo, nastąpi rozciągnięcie w okolicy lędźwiowej.
 3. Następne ćwiczenie nazywa się "Krwawienie" i dla jego realizacji pozycja początkowa pozostaje taka sama. Wyzwaniem jest wyciągnięcie ciała jak najdalej do przodu. Ważne jest, aby utrzymać plecy w pozycji poziomej, bez zginania w dolnej części pleców.
 4. LBK dla Bubnovsky'ego dla kręgosłupa obejmuje również etap rozciągania. Powoli usiądź na kolanie ugiętym w kolanie, podczas gdy prawą nogę należy odciągnąć. W punkcie końcowym rozciągania konieczne jest wydychanie. Ważne jest, aby robić wszystko stopniowo, ponieważ może to być ostry ból.
 5. W następnym ćwiczeniu usiądź na plecach i rozciągnij ręce wzdłuż ciała. Wydychając, ręce powinny być wypchnięte pośladkami, a po utrwaleniu, wdech, powrócić do FE.
 6. Aby leczyć kręgosłup, potrzebujesz lekarza Bubnovsky , mające na celu rozciągnięcie brzucha. IP - usiądź na plecach, mocując ręce za głową i zginając kolana. Podbródek przymocować na klatce piersiowej, a następnie, przy wydechu, zgiąć ciało, pociągając łokcie do kolan. Powtarzaj ćwiczenie, aż poczujesz mrowienie w mięśniach prasy.
 7. Zaleca się uzupełnienie treningu ciągnięciem za ręce, w przypadku których konieczne jest zabranie gumowego bandażu lub pętli. Stań na bandażach stopami, postaw stopy, połóż je na wysokości ramion i trzymaj końce w dłoniach. Zadaniem jest podnieść ręce nad głowę.
 8. Gimnastyka dla kręgosłupa dr Bubnovsky obejmuje ćwiczenie "Swallow". Aby zająć pierwotną pozycję, musisz usiąść na podłodze na brzuchu. Zadanie - wdychanie, unoszenie rąk i nóg oraz wydech - bierze PI.
 9. Aby wykonać to ćwiczenie, musisz usiąść na plecach, rozciągając ramiona wzdłuż ciała, ale stopy powinny być umieszczone na wysokości ramion. Zadanie - najpierw wyciągnij palce u nóg, a potem drugą rękę.
 10. Usiądź na plecach, zginając kolana i rozsuwając ramiona, kierując dłonie w dół. Zadanie - opuść nogę, wnętrze uda. Wykonuj ćwiczenie naprzemiennie, potem jedną, a potem drugą nogę.
 11. Leżąc na plecach, zacznij naprzemiennie ściskać pyłki nóg, a następnie rozprowadź je na maksimum. Możesz także obracać stopami po kolei.