Krzywizna kręgosłupa nie tylko psuje postawę i wygląd, ale także negatywnie wpływa na stan zdrowia. Ważne jest, aby zidentyfikować problem na czas, aby łatwiej go pozbyć. Chciałem tylko powiedzieć, wyprostować kręgosłup w wieku, jest to trudne, ponieważ mięśnie i szkielet są już uformowane. Aby postawić właściwą diagnozę i przepisać leczenie, musisz udać się do lekarza.

Jak wyprostować krzywiznę kręgosłupa?

Aby poradzić sobie z istniejącym problemem, ważne jest nie tylko wykonywanie ćwiczeń, ale także ciągłe podążanie za plecami, zgodnie z zaleceniami. Kiedy problem jest poważny, trening musi być przeprowadzane tylko pod nadzorem lekarza na specjalnych symulatorach. W łagodniejszych postaciach choroby lub jako środek zapobiegawczy możesz trenować w domu.

Głównym celem ćwiczeń jest wzmocnienie mięśni, wyprostowanie kręgosłupa. Zaleca się złożenie, opartego na własnych odczuciach. Jest kilka prostych ćwiczeń, które są bardzo skuteczne:

  1. Stań na czworakach, ale spójrz przed siebie. Problem polega na tym, że musisz się schylić i pozostać w punkcie maksymalnym przez kilka sekund. Następnie dopasuj plecy.
  2. prostownica do mięśni kręgosłupa
  3. Stań blisko ściany tak, aby górna część ciała była przyciśnięta do ściany, a nogi znajdują się w niewielkiej odległości od niej. Odsuń ręce i oprzyj je na ścianie. Powoli przykucnij do formowania pod kątem prostym w kolanach i wstań.
  4. czy można wyprostować kręgosłup?

Wskazówki, jak wyprostować kręgosłup w domu

Aby naprawić istniejący problem, należy wprowadzić pewne zmiany w życiu. Na przykład warto spać na twardym łóżku i pracować przy wygodnym stole. Rozumiejąc, czy można wyprostować kręgosłup, warto wspomnieć o pewnych przydatnych nawykach. Jeśli diagnoza jest lędźwiowa skolioza wtedy musisz usiąść, wkładając książkę lub nogę pod jeden pośladek. Przy lewej skoliozy lędźwiowej zaleca się stanąć, opierając się na lewej nodze.