Możliwe jest spalenie życia, próbując na razie uzyskać wszystkie możliwe przyjemności, ale gdy zapytano, jak właściwie żyć życiem, wciąż trzeba szukać odpowiedzi.

Jak prowadzić odpowiedni styl życia?

Aby poradzić sobie z tym problemem, konieczne jest określenie, co rozumiemy przez pojęcie "właściwej drogi życia". Od razu trzeba powiedzieć, że nie ma tutaj uniwersalnej recepty, każdy z nas jest indywidualnością, dlatego każdy ma swoją własną drogę.

Dla kogoś właściwym życiem jest przestrzeganie zasad zdrowego stylu życia. I w czymś mają rację - możesz czerpać radość z życia tylko dzięki zdrowemu ciału i naszej mocy, aby je zachować. Co więc należy zrobić, aby utrzymać zdrowy styl życia?

 1. Pierwszą zasadą jest prawidłowe żywienie, bez fast foodów, chipsów, napojów gazowanych i alkoholowych, dużej ilości smażonych i tłustych potraw. Oczywiście, najlepiej, aby całkowicie zrezygnować z "szkodliwej" żywności, ale jest to dość trudne, dlatego od czasu do czasu możesz sobie pozwolić na swoje ulubione pyszności.
 2. Kolejnym elementem będzie utrzymanie wysokiego poziomu aktywności. Nie zaniedbuj sportu, pieszych wędrówek, zamień siedzenie w pobliżu telewizora lub komputera na aktywne wakacje.
 3. Złe nawyki są również niezgodne ze zdrowym stylem życia.
 4. Konieczne jest przestrzeganie właściwego reżimu dnia - 8-godzinny sen, podczas gdy musisz się uczyć budzić bez alarmu - to znaczy, że spałeś.
 5. Nadmierna waga jest niezgodna ze zdrowym stylem życia, więc musisz się jej pozbyć.
 6. Zdrowy styl życia nie oznacza ascezy, potrzeba kochania siebie i dbania o siebie.
 7. Najlepiej, jeśli zaczniesz realizować swoje pomysły nie sam, ale w firmie.

Proste życie

Ale zdrowy styl życia nie daje każdemu odpowiedzi na pytanie, jak żyć. Niektórzy umieszczają bardziej filozoficzne znaczenie w koncepcji prostego, prawidłowego życia. Nie wystarczy, aby tacy ludzie mieli zadbane szczupłe ciało i dobrze płatną pracę, ważniejsze jest dla nich znalezienie właściwego sposobu życia. W tym przypadku ludzie interesują się różnymi filozoficznymi i religijnymi naukami, są uzależnieni od ezoteryki, uczestniczą w szkoleniach. Wszystko to może naprawdę pomóc zdobyć tę wiedzę, której tak bardzo brakuje na całe życie. Ważne jest, aby nie stać się fanatykiem nauczania, aby móc wyciągnąć stamtąd tylko racjonalne ziarno. Na przykład, prawie wszystkie religie świata mówią o potrzebie okazania życzliwości i szacunku bliźniemu, ale niektórzy "guru" twierdzą, że powinno się to robić tylko dla ludzi "ich" wiary, dla wszystkich innych nie można traktować z taką życzliwością. Które z nich ma rację, sam siebie rozumiesz.

Oznacza to, że nie należy szukać planu napisanego przez kogoś i podążać za nim punkt po punkcie, ale wypracować własne właściwe podejście do życia.

Jak poprawnie zaplanować życie?

Ale mistyka i niejasne teorie filozoficzne nie dają każdemu szansy na określenie właściwych celów w życiu. Tacy pragmatyści zdecydowanie potrzebują budować swoje życie, chcą wiedzieć, jak właściwie je zorganizować, potrzebują planu życiowego opracowanego na kilka lat z góry, który będą musieli przestrzegać. W planowaniu nie ma nic złego, chyba że wypełnienie planu stanie się najważniejszym celem w życiu. Ponieważ obsesję na punkcie papierowych liter i cyfr, ryzykujesz utratą czegoś, co jest naprawdę ważne, interesujące oferty i korzystne sytuacje. Ale wracając do planu życia, jak to zrobić?

 1. Wybierz odpowiedni czas dla siebie, ale nie mniej niż 10 lat.
 2. Opisz w sferach życia to, co chcesz osiągnąć w określonym momencie. Zacznij od życia osobistego: chcesz być w związku małżeńskim i mieć 2 dzieci, chcesz pozostać "wolnym artystą", który nikomu niczego nie obiecuje, marzysz o znalezieniu stałego partnera bez zobowiązań małżeńskich.
 3. Pomyśl o zdrowiu, chcesz poprawić swój stan lub zachować to, co masz.
 4. Kariera Napisz, co widzisz do tej daty: szef wydziału, szef twojej firmy, jak poprawnie zaplanować życie chcesz awansować.
 5. Finanse. Określ, jaki poziom dochodu powinieneś mieć do tej daty, ponieważ planowanie jest długoterminowe, wtedy (jeśli masz wiedzę ekonomiczną) dokonuj korekt inflacji lub (w przypadku braku takiej wiedzy) wskaż dochód nie w kategoriach pieniężnych. Na przykład: "Potrzebuję wynagrodzenia wystarczającego na codzienne potrzeby, a do rozrywki jestem przyzwyczajony".

Po zrobieniu takiego planu ustal sobie cele pośrednie - na sześć miesięcy, rok, pięć lat. Maluj cele dla każdego obszaru Po zrobieniu planu, powinien on być pięknie zaaranżowany, aby umieścić (zawiesić się) w widocznym miejscu i przekreślić cele w miarę ich osiągania.