Dlaczego potrzebujemy przyjaciół - w większości przypadków nawet o tym nie myślimy. Przecież zwykle postrzegamy przyjaźń jako daną. Tymczasem odpowiedź na całkowicie banalne pytanie może powodować trudności dla wielu osób.

Czy potrzebujesz nawet przyjaciół?

Człowiek jest bytem społecznym i nie żyje w próżni, ale w społeczeństwie. Możemy kontaktować się z różnymi ludźmi na różne sposoby, ale odczuwamy prawdziwe zaangażowanie w człowieka, tylko wtedy, gdy spotykamy osoby, które są blisko nas w duchu, poglądach i gustach. Bez tego zostaliśmy sami w tłumie. Dobrze, jeśli tacy ludzie są dla nas krewnymi, ale częściej się to zdarza, niestety, wręcz przeciwnie. Przyjaciele pomagają nam zrekompensować brak ciepła i szczerości. Dlatego bez nich w życiu po prostu nie można zrobić.

Dlaczego dana osoba potrzebuje przyjaciół?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, dlaczego potrzebni są wiarygodni przyjaciele, tutaj każda osoba określa swoje własne priorytety. Ktoś po prostu przestraszył się być w środku sam , ktoś korzysta z przyjaźni zgodnie z zasadą "jesteś dla mnie - jestem dla ciebie", ktoś z przyjaciółmi jest bardziej zabawny i nie może się zabawić. Ale to bardziej dotyczy przyjaciół, a nie bliskich przyjaciół. Decyzja o tym, czy zostać przyjacielem czy kimś innym, jest podejmowana spontanicznie, po prostu dlatego, że dana osoba wkracza w twoje życie i czy potrzebujesz przyjaciół zajmuje w nim pewne miejsce, jakby specjalnie dla niego zarezerwowane. A wyjaśnienie tego z pewnych powodów jest bezużyteczne. Przyjaźń jest zjawiskiem bezinteresownym, dobrowolnym i dwustronnym. Masz prawo oczekiwać od przyjaciela wsparcia i uwagi na temat twoich problemów, ale sam powinieneś być gotowy, aby wspierać i pomagać o każdej porze dnia, niezależnie od wydatków i nerwów.

Znajomy jest również potrzebny, aby powiedzieć nam nieprzyjemną prawdę na twarzy, rozwiewać iluzje, a nawet karcić. Z tą osobą naprawdę powinniśmy czuć się blisko odległość . Ogólnie rzecz biorąc, przyjaciele są jednym z elementów znaczenia naszego życia.